VALİ STK’LARI DİNLİYOR

  1. Vali Necmeddin Kılıç, “Sivil Toplum Buluşmaları” adı altında sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geliyor.
  2. Valilik makamında düzenlenen Halk Günü buluşmalarında kamu kurumlarının temsilcileriyle vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinleyen Vali Necmettin Kılıç, bundan sonra her hafta Çarşamba günü kentteki köy muhtarları, il genel meclis üyeleri, oda ve dernek başkanlarıyla “Sivil Toplum Buluşmaları” kapsamında bir araya gelecek.
  3. “Sivil Toplum Buluşma Saati” adı verilen uygulama hakkında açıklama da bulunan Vali Kılıç, valilik makamına yüklenen sorumlulukların daha düzenli yürütülebilmesi amacıyla haftanın belirli günlerini belirli hizmetlere tahsis etmeyi uygun gördüğünü açıkladı.
  4. Bu amaçla yaklaşık 6 aydır her hafta Çarşamba günleri Valilik makamında 09.00 ila 11.00 saatleri arasında Halkla Buluşma günleri düzenlendiğini hatırlatan Vali Kılıç, “Yine Çarşamba günleri köy muhtarları, mahalle muhtarları, il genel meclis üyeleri, oda ve derneklerin başkanlarıyla buluşmak amacıyla sivil toplum buluşma günü olarak planladık. Ayrıca her hafta Çarşamba günü saat 14.00’de encümen saat 16.00’da ise asayiş toplantımızı gerçekleştireceğiz. Bundan böyle muhtarlarımız, il genel meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları, birlik başkanlarıyla 11.00 ila 13.00 saatleri arasında buluşacağız. Bunun adına da sivil toplum buluşma saati adını verdik” dedi.