GAZETECİLERE FETÖ KUMPASI!

  1. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te yaptığı TGF 54.Başkanlar Konseyi Toplantısı, bu ülkede faaliyetlerine yoğun şekilde devam eden FETÖ tarafından sabote edilmek istendi.
  2. Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te bulunan Taksim adlı Türk Restoran’ında TGF Heyeti’nin üzerine korumalar salınarak silah gösterildi, tehdit edilerek çirkin saldırıda bulunuldu.
  3. Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci’nin de aralarında bulunan heyetin uğradığı çirkin saldırıyla ilgili açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “TGF bu teröristlere 15 Temmuz’da  nasıl direndiyse, Kırgızistan’daki çirkin tehdit ve saldırıya da aynı kararlılıkla karşı koymuştur” dedi.
  4. Kırgızistan Türkiye Büyükelçiliğine bildirerek şikayetçi oldukları çirkin saldırı ile ilgili olarak İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları nezdinde de girişimlerde bulunacaklarını kaydeden Karaca, “Yaptığımız araştırmada, tehdit ve saldırıda başı çeken Taksim Restoran Sahibi Ali Salih İflazoğlu’nun, Kırgızistan’da halen daha yoğun bir faaliyet içinde olan FETÖ Terör Örgütü ile güçlü bağlantılarının olduğunu, Bişkek Tunguçtaki ikinci şubesinin geçen yılki açılışını FETÖ’nün Orta Asya imamı Orhan İnan’ın yaptığını tespit ettik. Oldukça manidar olan bu durum; saldırının, kurgusu önceden hazırlanmış ve TGF’nin Kırgızistan etkinliğini sabote etmeye yönelik planlı bir sabotaj olduğunu ortaya koyuyor. Bu anlamda İçişleri Bakanımıza gereğinin yapılması için çağrıda bulunuyoruz. TGF olarak bu kişi ve kişilerin takipçisi olacak, hakettikleri cezanın mutlaka verilmesinde de sonuna kadar ısrar edeceğiz” ifadelerini dile getirdi.