BUZLAR ERİDİ Mİ?

  1. AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, bir süre önce Çorum’un gündeminde yer alan havaalanı konusunda ters düşen Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ile işadamı Ahmet Ahlatçı’yı bir araya getirdi.
  2. Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyareti sırasındaki acıkmalarının ardından  İşadamı Ahmet Ahlatçı’nın açıklamaları Çorum’un yıllardır özlemini çektiği havaalanı konusunu yine gündeme getirmişti.
  3. Ahlatçı’nın “Çorum olarak biz yaparız” demesi Çorum’da belli çevreleri heyecanlandı.
  4. Kamuoyundan da özellikle de iktidar partisi mensuplarına yönelik ağır eleştiriler gelmişti.
  5. İşadamı Ahlatçı ve beraber hareket ettiği kişilerin sessizliğe bürünmesi ve hiçbir hamle yapmaması üzerine de Milletvekili Salim Uslu’nun isim vermeden Ahlatçı’yı hedef alan açıklamaları uzun süre gündemi meşgul etmişti.
  6. Bu süreçten dolayı arası açılan ikiliyi AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, bir araya getirdi. Karadağ, Ahlatçı ile birlikte Ankara’ya giderek Milletvekili Uslu’yu TBMM’de ziyaret etti.
  7. Aralarındaki buzların eriyip erimediği belli olmayan ikilinin görüşmesi hakkında Milletvekili Uslu, “Çorum İl Başkanımız Mehmet Karadağ ve Çorumlu İşadamı hemşehrimiz Ahmet Ahlatcı ile Çorum’a yapılan çalışmaları değerlendirdik” açıklamasını yapmakla yetindi.