ORTAKÖY’DE TARİHİ GÜN

 1. Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ortaköy ilçesini ziyaret etti.
 2. Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir ve Ahmet Yabacıoğlu’nun da katıldığı ziyarette AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Döngel, İsmail Tekçam ve Gadenfer Öztürk de hazır bulundu.
 3. Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Kara tarafından ilçe girişinde karşılanan Muzaffer Külcü, Cuma namazını Merkez Büyük Camii’de kıldıktan sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.
 4. Yapımında sona gelinen Cumhuriyet Parkı ile Cemal Erboyacı Parkı’nı gezen Külcü, Saat Kulesi Meydanı’nda düzenlenen programda ilçe halkıyla buluştu.
 5. Çorum Belediyesi’nin katkılarıyla devam eden asfalt ve tretuar çalışmalarını yerinde inceleyen Külcü, Ortaköy Belediyesi’ne de ziyarette bulundu.
 6. Ortaköy Belediyesi tarafından düzenlenen şehitleri anma programı Cemal Boyacı Parkı yanında gerçekleşti. Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün de katıldığı programa Ortaköy Kaymakam Vekili Coşkun Doğan, İlçe Belediye Başkanı Taner İsbir, bazı daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 7. Program dahilinde Atatürk Anıtı ve Türk büyüklerinin büstlerinden oluşan Cumhuriyet Parkı’nı gezen Başkan Külcü ve beraberindekiler, Cemal Boyacı Parkı’ndaki Şehitler Çeşmesi’nde şüheda için dua ettiler.
 8. Muhammed Mustafa Gül’ün Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda duayı İlçe Müftüsü İbrahim Türkan yaptı.
 9. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmalarla devam eden program, mevlid yemeğiyle sona erdi.
 10. Ortaköy ziyareti sırasında halkla buluşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Saat Kulesi Meydanı’nda çiçeklerle karşılandı.
 11. İlçe içindeki yolların asfaltlanmasını sağlayan Başkan Külcü’yü sevgi ve muhabbetle karşılayan vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirdiler.
 12. “Yol çalışmaları için teşekkür ediyoruz” diyen bazı Ortaköylü kadınlar, Külcü için, “Ayağınıza taş değmesin. Allah sizden razı olsun” diye dua ettiler.
 13. Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ortaköy ve Karahacip’in ihtiyaçları doğrultusunda bugüne kadar ilçeye 1,5 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını açıkladı.
 14. Geçen yıl başlayan ve bu yıl devam eden asfalt çalışmalarından bahseden Muzaffer Külcü, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’in ilçenin gelişimi için yaptığı girişimleri takdirle izlediğini söyledi.
 15. Külcü, “Yerel seçimlerden önce bu meydanda bir söz vermiştim. Seçilmemiz halinde Ortaköy’e Başkanımız’la birlikte hizmet edeceğimizi söylemiştim. Allah’a çok şükür, bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
 16. Ortaköy’ün ihtiyaçlarının karşılanması hususunda Çorum Belediyesi olarak ellerinden gelen desteği sunmaya gayret ettiklerini anlatan Başkan Külcü, ilçeye düğün salonu yaptırma sözü verdi.
 17. Düvenci Beldesi’ne yaptırdıkları gibi Ortaköy’e de bir düğün salonu kazandırmayı istediğini anlatan Külcü, “Güzel günlerde kullanın” dediği ilçe halkından, müjdesinin takipçisi olmalarını istedi.
 18. Külcü, “Allah, birliğimizi-dirliğimizi daim eylesin. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin” diye konuştu.