BİÇER, BÜTÇEYİ DEĞERLENDİRDİ

  1. Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Necdet Biçer, Belediyenin 2018 yılı bütçesinde yer alan borçlanmanın gelecekte sıkıntı yaratabileceğini söyledi.
  2. Kasım dönemi toplantısında gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan Vekili Necdet Biçer, konuşmasına şehitlere rahmet dileyerek başladı. CHP’nin 94. Kuruluş yıldönümünün kutlanmasını hatırlatan Biçer, Bahçelievler Mahallesi’ne Buharaevler Mahallesi’nde olduğu gibi kapsamlı bir Kültür Merkezi yapılmasını talep etti. Lozanevler civarında semt sahası için yer tespiti yapılmasını öneren Biçer, altyapı çalışmaları konusunda bir çalışmanın olup olmadığını sordu. Yavruturna Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm çalışması olup olmadığını soran Necdet Biçer, Kentpark konusunda da gelişmeler hakkında açıklama yapılmasını talep etti.
  3. 2018 bütçesinin borçlarla başlayan bütçe olduğunu ileri süren Necdet Biçer, bütçe rakamlarında 160 milyon borçlanma görüldüğünü dile getirdi. Gelecek yılların gelirlerini kaynak göstererek kredi kullanılmasının gelecek yıllarda sıkıntı yaratacağını vurgulayan Necdet Biçer, merkezi idarenin yapması gereken bir takım yatırımların belediye tarafından yapılıyor olmasını doğru bulmadıklarını söyledi.
  4. Temsil ve tanıtma gideri kalemlerinin makul seviyeye çekilmesi için çalışma beklediklerini ifade eden Biçer, hizmet alımlarının da makul seviyelere çekilmesini önerdi.