ŞEHİT AİLESİNE MORAL

  1. AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, şehit ailesini açmış oldukları Kek Evi’nde ziyaret etti.
  2. PKK’lı teröristler tarafından Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde terör saldırısında şehit edilen Jandarma Astsubay Çavuş Bekir Eren Deniz’in annesi Pakize Deniz ve eşi Galip Deniz oğullarının ismini taşıyan “Bekir Kek Evi” adlı işyerini açılışını kısa süre önce yapmışlardı.
  3. Albayrak İlkokulu karşısında hizmete giren işyerini ziyaret eden Ceritoğlu, şehidin anne ve babası ile sohbet etti.
  4. Oğlunun böyle bir işyeri açmak istediğini belirten Pakize Deniz, oğlunun hayalini gerçekleştirdikleri ve aynı zamanda adını yaşatacakları için mutlu olduklarını kaydetti.
  5. Kendilerine işyerinin açılmasında KOSGEB’in büyülk destek verdiğini ifade eden Pakize Deniz, bu işyerinde şehit çocuklarına yapacağı her türlü alışverişin ücretsiz olduğunu söyledi.
  6. İşyerlerinin bütün şehit ailelerinin buluşma noktası haline geldiğini açıklayan Deniz, “Burada şehitlerimizin yakınları olarak biraraya geliyoruz. Hem dinmeyen acılarımızı paylaşıyoruz, hemde şehitlerimiz ile geçen anılarımızı birbirimize anlatarak, o anları tekrar yaşıyoruz. Bunun içinde bu işyerini açmakla ne kadar isabetli karar verdiğimizi anlamaya başladık” dedi.
  7. Yurtdışında olması nedeniyle açılışa katılamadığını belirten Ceritoğlu, şehit oğullarının ismini yaşatmak için böyle bir işyerini açtıklarından dolayı aileye teşekkür etti.
  8. Devlet olarak her zaman şehit yakınlarının yanında olduklarını hatırlatan Ceritoğlu, şehit ailelerine bir nefes kadar yakın olduklarını ve hiç çekinmeden her zaman arayabileceklerini söyledi.
  9. Şehit ailelerini kendilerine bırakılan bir emanet olarak gördüklerini kaydeden Ceritoğlu, her zaman şehit ailelerinin kapılarını çalmaya devam edeceklerini ve kendilerini yalnız bırakmayacaklarını vurguladı.