16 NİSAN’DA MAÇIN İLKYARISI BİTTİ

  1. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul eski Milletvekili ve Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu üyesi Müslim Sarı, CHP’yi ziyaret etti.
  2. CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ile görüşen Müslim Sarı’nın ziyareti sırasında İl Başkan Yardımcısı Kenan Özcan, İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke ile parti yöneticileri de hazır bulundu.
  3. Ziyarette konuşan Müslim Sarı, 1998 yılında bir düğün vasıtasıyla geldiği Çorum’a 19 yıl sonra tekrar geldiği için mutlu olduğunu dile getirdi. Müslim Sarı, partilerinin kongre süreciyle ilgili olarak düşüncelerini partililerle paylaştı.
  4. 2019 Kasım’ında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacağını söyleyen Müslim Sarı, CHP’nin farklı düşünenlerin en önemli partisi haline geldiğini, AK Parti karşıtı yüzde 50’lik bloğun çatısı durumunda olduğunu vurguladı.
  5. 2019 sürecinde “başka bir Türkiye mümkün” diyenlerin temel çatı partisinin CHP olduğunu kaydeden Müslim Sarı, 2019 öncesinde yapılacak kongrenin bu açıdan da çok önemli olduğuna dikkat çekti.
  6. 16 Nisan’da maçın ilkyarısının bittiğini ileri süren ve “Biz bu maçın ilkyarısında ofsayttan bir gol yedik” diyen Sarı, maçın ikinci yarısında üzerlerine düşeni yaparak, Türkiye’nin yeniden dengelenmesini sağlayacak bir yapıyı oluşturacaklarını sözlerine ekledi.