ATATÜRK, GÖNLÜMÜZDE HEP YAŞAYACAK

  1. Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleriyle Türk milletinin yolunu aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.
  2. Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Vali Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak bizlere en değerli mirası bırakan, milletimizin bağımsız yaşamasını her şeyin üstünde tutarak, büyük mücadeleyi başlatan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde saygı, şükran ve minnetle anıyorum” dedi.
  3. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önder olduğunu kaydeden Vali Kılıç, “Türk milletine, hak ettiği onuru geri almasında yol gösteren, fikir ve eserleriyle yaşadığı dönemin ötesinde yüzyıla damgasını vuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleriyle Türk milletinin yolunu aydınlatmaya devam etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bugün Büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır. Bugün Cumhuriyetin 94. yıldönümünü iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye, demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmeye devam etmektedir. Bu büyük başarıda kuşkusuz Gazi Mustafa Kemal’in önderliğiyle birlikte milletimizin sabrının, gayretinin, alın terinin, kardeşlik azminin ve ülkesine olan bağlılığının da büyük payı bulunuyor. Milletçe, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti olarak O’nun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmanın azim ve kararlılığını yüreğimizde taşıyoruz. Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk Milleti’nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 79. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile anarken silah arkadaşlarını, Anadolu’yu bize vatan olarak kazandıran bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.