SBL’DEN DUYGULANDIRAN ANMA

  1. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. Yıldönümünde Devlet Tiyatro Salonu’nda anma programı gerçekleştirildi.
  2. Bu yıl da Özejder Sosyal Bilimler Lisesi’nin organize ettiği anma programı öncesinde “Fotoğraflarla Atatürk” konulu bir sergi açıldı. Vali Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Personel Alb. Çetin Öcal ve Belediye başkanı Muzaffer Külcü, sergiyi gezerek fotoğrafları incelediler.
  3. Ardından da  anma programına geçildi. Yoğun katılımın olduğu anma programında salon tıklım tıklım doldu.
  4. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma programında Özejder Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden oluşan koro, Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdiler. Atatürk’ün hayatından kesitlerin sunulduğu programın açılş konuşmasını yapan Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Necmettin Ünal, ölüm yıldönümünde Atatürk’ü anlamak, başta Cumhuriyet olmak üzere geride bıraktığı değerlerine sahip çıkmanın Türk Milletinin görevi olduğunu söyledi.
  5. Daha sonra kürsüye gelen Jandarma Üsteğmen Harun Yıldırım ise, Atatürk’ün lider kişiliği hakkında bir sunum yaptı.
  6. Özejder Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından şiirlerin seslendirildiği program, koronun seslendirdiği şarkılar ve türkülerin ardından oratoryo gösterisi ile sona erdi.