ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNLERİ

 1. Çorum İl Milli Müdürlüğü ile Unilook Türkiye işbirliğinde düzenlenen  olan II. “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” 13-14 Kasım tarihlerinde Çorum’da gerçekleştirilecek.
 2. 13 Kasım Pazartesi günü saat 10.30’da Anitta Otel’de açılış töreni ile başlayacak etkinliğe 16 üniversite katılacak.
 3. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük,  “ 4 yıldır uygulamakta olduğumuz ÇEKAP (Çorum’da Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi) ile eğitime farklı bir bakış açısı, yeni bir soluk getirmenin ve daha ileriye taşımanın gayretindeyiz. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikte ÇEKAP kapsamında yaptığımız çalışmalardan biridir. Biliyoruz ki aynı işleri yaparsanız aynı sonuçları elde edersiniz. Dünün gerekleri ile yarının gerçekleri çoğu zaman örtüşmez. O yüzden her gün yenilenmeli, her güne yeni bir şeyler katmalıdır. Bu bilinçle eğitim yönetimi olarak öğrencilerimizin hayatları boyunca yanlarında olmanın ve en önemlisi gereğini yapmanın gayretindeyiz. Eğitim süreçleri boyunca karşılaşabilecekleri en büyük yol ayırımı olan üniversite tercihleri noktasında öğrenci ve velilerimize daha etkin destek olmak vizyonel bakış açışımızın bir sonucudur.
 4. Başta üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere konuya ilgi duyan tüm halkımızın üniversitelere dair sorularına daha etkili cevaplar bulabilmek adına böyle bir organizasyona imza attık. İlimizde ikinci kez düzenlenen bu etkinlik ile öğrencilerimiz ve aileleri gerçek muhatapları yani üniversite temsilcileri ile buluşarak kafalarındaki sorulara çözüm bulacaklardır.
 5. Etkinlik kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak açacağımız stantta rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerine sınav alanları ve meslek tercihleri konusunda bilgilendirmelerde bulunacaklardır. Konuya ilgi duyan tüm halkımızı  ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ etkinliğimize bekliyorum.” dedi.
 6. Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin katılacağı etkinlikte  öğrenci ve ailelerine hayatlarını etkileyecek olan üniversite tercihleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Ayrıca yenilenen üniversiteye giriş sistemi (YKS-Yükseköğrenim Kurumları Sınavı) hakkında ilimizde görev yapan rehber öğretmenlerimize seminer düzenlenecek.
 7. 2 gün sürecek etkinliğe katılacak üniversiteler ise şunlar:
 8. Abdullah Gül Üniversitesi
 9. Adnan Menderes Üniversitesi
 10. Bozok Üniversitesi
 11. Düzce Üniversitesi
 12. Lefke Avrupa Üniversitesi
 13. İstanbul Arel Üniversitesi
 14. İstanbul Aydın Üniversitesi
 15. İstanbul Okan Üniversitesi
 16. İstanbul Ticaret Üniversitesi
 17. Konya Karatay Üniversitesi
 18. Şişli Meslek Yüksekokulu
 19. TOBB    Üniversitesi
 20. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
 21. Yakın Doğu Üniversitesi
 22. Doğu Akdeniz Üniversitesi
 23. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi