SAĞLIK VE ÇEVRE KONGRESİNE KATILDILAR

  1. Çorum Belediyesi, 23-25 Ekim 2017 tarihlerinde Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Uluslararası Sağlık ve Çevre Kongresi’ne katıldı.
  2. USCEK 2017’ye Çorum Belediyesinin ileri teknoloji ve teknikler kullanarak yaptığı çalışmaları anlatmak amacıyla Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Zübeyir Tuncel ile birlikte teknik personel yer aldı.
  3. Her alanda kaliteli hizmet üreten bir belediye olduklarını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Çorum Belediyesi’nin yeniliklere açık, araştırma yapan ve bilimsel çalışmaları yakından takip ettiğini belirtti. Belediyenin çok önemli çalışmalara imza atmalarının yanında bu çalışmaların duyurulması için her fırsatı değerlendirmeye gayret ettiklerini belirten Zahir, “Çorum Belediyesi olarak 23-25 Ekim 2017 tarihinde Adana’da gerçekleştirilen Uluslararası Sağlık ve Çevre Kongresi’ne (iki bilimsel poster bildirisi ile katıldık. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmaları uluslararası alanda tanıtma fırsatı bulduk ve kongreye katılan yerli, yabancı katılımcılara Çorum’da yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptık” dedi.
  4. Zahir, Çorum Belediyesi personellerinin yapmış olduğu değerlendirme sonuçlarının dünyada bir ilk olarak kongrede sunulan bilimsel bildirilerle beraber uluslararası dergide yayınlanacağını söyledi.
  5. Kongreye katılan çevre ve sağlık konusu uzmanları ilk defa Türkiye’de bir belediyenin bu alanda bilimsel çalışma ile bir kongreye katıldığını ifade ederek, Çorum Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle takdir etti.