MECLİS’TE YOL TARTIŞMASI

  1. İl Genel Meclisi’nde Kasım dönemi toplantıları devam ediyor.
  2. Bugün de 2017 yılında yol vu ulaşım hizmetlerinde yapılan çalışmalar görüşüldü. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hüseyin Dinç, 2017 yılında 433 köye 1 milyon 292 bin metrekare kilit taşı döşendiğini, diğer 90 köyde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.
  3. 62 adet sanat yapısının ihalesinin yapıldığını 54’ünün de tamamlandığını anlatan Hüseyin Dinç, köy yollarında sezon içerisinde 613 kilometre yolun serme sıkıştırmasının tamamlandığını, 590 kilometre birinci kat asfaltlama yapıldığını duyurdu. 13 kilometre de ikinci kat asfalt çalışması yapıldığını söyleyen Hüseyin Dinç’in açıklamalarından sonra meclis üyeleri de yol şube müdürlüğü çalışmaları hakkında görüşlerini dile getirerek, taleplerini ilettiler.
  4. AK Parti Grup Başkan Vekili Abdullah Meteoğlu, yolların levhalanması ve köprü korkulukları konusunda çalışmaları sordu.
  5. CHP Grup Başkan Vekili Haydar Erdem de Mecitözü-Merzifon yoluyla ilgili sıkıntıları dile getirerek yol üzerinde 3 adet menfez çalışması gerektiğini ifade etti.
  6. MHp Grup Başkan Vekili Celal Güngör de, asfalt plenti yapılırken doğalgazın neden düşünülmediğini sorarken, kilit parke ve asfalt yapılan köylerde tonajdan dolayı bozulmalar olduğunu açıkladı. Güngör, bozular yollarda sürücülerin sıkıntı yaşadığına dikkat çekti.
  7. CHP Meclis Üyesi Yıldız Bek, kilit taşı çalışması yapılacak yüzde 65’in altında kalan köyler nereler olduğunu sordu. Bek, komisyon çalışmaları yapılırken, görüşlerinin alınmamasını eleştirdi.
  8. CHP Meclis Üyesi Burçin Solmaz Polat da menfez talebinde bulunan bazı köylerin programa alınmamasının nedenini sordu.
  9. Meclis üyelerinin soruları Şube Müdürü Hüseyin Dinç ve Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak cevapladı.
  10. Toplantıda komisyon üyelerine yönelik eleştirilerin ardından da bazı tartışmalar yaşandı. Özellikle de meclis başkanı Halil İbrahim Kaya ile CHP Grup Başkan Vekili Haydar Erdem arasında tartışmada ses tonlarının yükseldiği görüldü.