ARAS’TAN SUUD DEĞERLENDİRMESİ

  • Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, MHP Laçin İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
  • Ziyarette ilçe başkanı Mustafa Çiğdem ve yönetimiyle buluşan Aras, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
  • Aras, komşu coğrafyalardaki huzursuzluk her geçen gün arttığını belirterek, “Bu durumdan ülke olarak derin bir kaygı duyuyoruz. Son olarak Suudi Arabistan’da yaşananlar bunun son örneğidir. 4 Kasım günü, Riyad ziyareti esnasında istifasını açıklayan Lübnan Başbakanıyla ilgili belirsizlikler ve bilinmezlikler artmaktadır. Beyrut ile Riyad arasındaki ilişkiler sürekli gerilmekte, sürekli çıkmaza sürüklenmektedir. Saad Hariri’nin rehin mi, yoksa gönül rızasıyla ve şahsına yönelmiş tehditlerden dolayı mı Suudi Arabistan’da bulunduğu tam olarak anlaşılmamaktadır” dedi.
  • İsrail’le ilgili kuşkuların, İran ve Yemen ekseninde kuluçkaya yatmış korkuların, Suudi Arabistan’ı tümden kavramış geniş çaplı operasyonların, tutuklamaların, cinayetlerin, bölgesel projelerin, küresel senaryoların son günlerde herkesin gündeminde olduğuna dikkat çeken Aras, “Ilımlı İslam yorumundan, yolsuzluk suçlamasından dolayı prenslerin teker teker gözaltına alınıp bol yıldızlı bir otelde zorla tutulmalarına kadar yaşanan onca hadise Suudi Arabistan’ı tartışmaların odağına doğrudan çekmiştir. Suudi Arabistan’da tansiyon oldukça yüksektir. Suudi Arabistan’da kıran kırana bir iktidar savaşı yaşanmaktadır” ifadelerini dile getirdi.
  • Aras, bu coğrafyada Türkiye’nin arkasından iş çevirenlerin, terör örgütlerini açık ya da gizli destekleyenlerin, ince işçilikle ülkeler arasında nifak tohumu ekenlerin insanlık vicdanında her zaman mahcup ve mahkûm olacaklarını da sözlerine ekledi.