FIRINLAR DENETLENİYOR

Sungurlu Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçede faaliyet gösteren fırınları denetledi. Denetimde fırıncıların belgeleri kontrol edildi.
Sungurlu ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırınlar her hafta olduğu gibi bu hafta yine sıkı denetimden geçti. Sabahın erken saatlerinde başlayan denetimlerde ekmek gramajları, temizlik, hijyen ve işyeri ruhsatları kapsamlı şekilde incelendi.
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Zabıta ekiplerimiz her hafta Sungurlu’da faaliyet gösteren işyerlerinde denetimlerde bulunuyor. Halkımızın sağlığı, huzuru ve güvenliği bizim için en önemli konuların başında gelmektedir bu nedenle bu tür denetimlerin yapılmasını uygun görüyorum’’ diyerek görüşünü beyan etti.

Zabıtanın denetimlerini yerinde bulan vatandaşlar ise, ” Yapılan ani denetimler, esnaflarımızın kendilerine çeki düzen vermelerini ve daha iyi şartlarda halka hizmet sunmalarını sağlıyor. Böylece iyi şartlarda hizmet sunan esnaflarımızda zan altında kalmaktan kurtuluyor. Bu denetimlerin daha sık yapılmasını istiyoruz” diyerek memnuniyetlerini bildirdiler.
Zabıta Müdürü Kemal Karaman ise, Zabıta ekiplerimizin, halkımızın sağlığı ve huzuru için yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını, görülen eksikliklere karşı da esnafları uyardıklarını anlattı.