ARAS, CHP’YE YÜKLENDİ

  • Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Ortaköy MHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
  • İskilip İlçe Başkanı Ali Alıcı’nın da yer aldığı ziyarette Ortaköy İlçe Başkanı Ahmet Özyılmaz ve yönetimiyle bir araya gelen Aras, ülke gündemine yönelik açıklamalarda bulundu. Özellikle de CHP’ye yönelik eleştirilerde bulunan Aras, yollarda umduğunu bulamayan CHP’nin kendisini yeniden MHP karşıtlığına yerleştirmek istediğini ifade etti. CHP sözcülerinin siyasette demagojinin ve polemiğin tutsağı olduğunu söyleyen Aras, “Milliyetçi Hareket Partisine saldırmak için fırsat kovalamaktadır. Ancak bu saldırıları CHP’nin siyasi sığlığını göstermektedir. CHP sözcüleri anketler üzerinden algı oluşturma gayretlerine taşeronluk yapmaktadır. CHP hangi kamuoyu yoklamalarıyla hareket etmektedir? Gerek son iki genel seçimde gerekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi öngören referandum öncesinde hiçbir kamuoyu araştırmasında bırakınız sonuca ulaşmayı, sonucun yakınından dahi geçememiştir. Şimdi biz bu anketler üzerinden mi siyasi pozisyonumuzu belirleyeceğiz?  Peki, CHP böyle yaparak kime hizmet etmektedir? Anketler toto oyunu haline gelmiştir. Anketler kamuoyu araştırmasından ziyade kamuoyu oluşturmanın aracı haline gelmişken CHP de bu değirmenin bir çarkı olmanın ötesine geçemiyor. CHP kendisini üçüncü parti gösteren anketlerin cümleleriyle ne yapmaya çalışıyor? Anlaşılan o ki CHP anket sonuçlarına göre pozisyon belirleyerek MHP karşıtlığı üzerinden bir ittifak arayışına girmiş, çırpınmaktadır. Rotası şaşkın CHP, MHP’yi bıraksın kendi derdine yansın” dedi.
  •  MHP TÜRKİYE’NİN UFKUNDA PARLAYAN YILDIZIDIR
  • Aras, açıklamasını şöyle sürdürdü:
  • “Milliyetçi Hareket Partisi kamuoyu oluşturmaya yönelik olarak her seçim döneminde baraj altı gösterildi ancak bu anketler her zaman nal topladı. Biz, CHP ve anketler üzerinden pozisyonumuzu belirlemeyiz. Demokratik bir ülkede son sözü sandıkta millet söyler. Milletimizin teveccühü milli politikaların merkezi MHP’yedir. MHP Türkiye’nin ufkunda bir yıldız gibi parlamaktadır.
  • MHP İLKELERİYLE SİYASET YAPAN BİR PARTİDİR:
  • Bugün Türkiye’de siyaset gündemi MHP ile belirlenmektedir. Bütün tartışmaların odağına MHP’yi koyuyorlar. Bu durumu doğal karşılıyoruz, çünkü MHP Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki planlara karşı Türk milletinin sigortasıdır. MHP karşıtlığı üzerinden siyasi pozisyon alanlar MHP’siz bir siyasetin olamayacağını da itiraf ediyorlar.
  • Milliyetçi Hareket Partisi siyasetini konjonktürel gelişmelerle belirlemez. MHP ilkeleriyle var olan, ilkeleriyle siyaset yapan bir partidir. MHP hak bildiği yoldan dönmeyecektir. MHP Türk siyasi hayatının onurlu amiral gemisidir; bu konumunu da muhafaza edecektir.”