KYK ÇORUM’A YURT YAPACAK

  • Vali Necmeddin Kılıç, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ile birlikte Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürü Sinan Aksu’yu ziyaret etti.
  • Görüşmede KYK Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu da hazır bulundu.
  • Gerçekleştirilen ziyarette Kuzey Kampüsüne ilk aşamada 2000 kişilik yurt yapılması konusu görüşülerek mutabık kalındı.
  • Kuzey Kampüsüne yapılması planlanan yurt konusunun ele alındığı görüşmede Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemiz hakkında bilgi paylaşımında bulunarak KYK Yurtlarının profesyonel bir yaklaşımla öğrencilere hizmet etmeye devam ettiğini belirtti. KYK’nın sadece konaklama noktasında değil, gerçekleştirilen atılımlarla öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimine de önemli katkılar sağladığını ifade eden Rektör Alkan, 4000’i Çorum merkezinde olmak üzere ilçelerle birlikte 4 bin 500 öğrencinin güzel imkanlarda KYK yurtlarında kaldığını vurguladı. Alkan, öğrencilere sağlanan bu imkanlardan dolayı KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
  • Öğrencilerin yurt ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılamak için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü ifade eden KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da üniversitenin her birimindeki öğretim elemanlarının yurtlara giderek alanları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmalarını KYK olarak çok önemsediklerini ve desteklediklerini belirtti.