BELEDİYESPOR, UNVANSIZ KALDI

  • Çorum Belediyespor, Elaziz Belediyespor’a 3-1 yenilerek yenilgisizlik unvanını yitirdi.
  • Osmaniye maçında çıkan olaylar nedeniyle seyircisiz olan çorum Belediyespor-Elaziz Belediyespor maçını Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Kulüp Başkanı Zeki Gül ile her iki kulübün yöneticileri ve protokol mensupları izledi.
  • Sahaya mutlak galibiyet amacıyla çıkan Belediyespor, 90 dakika boyunca bir türlü arzu edilen oyunu sahaya yansıtamadı. Henüz 7. dakikada İsmail Türkaslan’ın golüyle 1-0 yenik duruma düşen Belediyespor, 33. Dakikada da kaptan Abdullah Karmil’in kırmızı kart görmesiyle sahada 10 kişi kaldı. Bu dakikada Abdullah’ın rakibine yaptığı sert hareket sonucu kazanılan endirek vuruşta konuk ekip 2-0’ı buldu.
  1. dakikada Çorum Belediyespor penaltı vuruşu kazandı. Yakup Kayiş’in golüyle Çorum Belediyespor aradaki farkı 1’e indirdi.
  • İkinci yarıda kırmızı-siyahlıların şuursuzca ataklar geliştirme çabasına karşılık, savunmada verdiği açıklardan yararlanan konuk ekip net fırsatlar yakaladı. Nitekim maçın uzatma bölümünde Elazığ ekibi 3-1’i yakaladı ve sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu.
  • Belediyespor, bu yenilgi ile 12 haftadır süre gelen yenilgisizlik unvanını yitirdiği gibi zirve yarışında da ağır bir yara aldı.