ÇORUM’DA ÇARPICI ANKET!

  1. Kamuoyu araştırma şirketleri, özellikle de siyasette sık sık anketler düzenleyerek halkın nabzını tutuyorlar.
  2. Özellikle de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı belediye başkanlarının istifalarını istemesinin ardından kamuoyu araştırma şirketleri de belediyelere yönelik araştırmalarına ağırlık vermeye başladı.
  3. GENAR Araştırma ve Danışmanlık firması tarafından Çorum’da “belediye hizmetleri ölçüm araştırması” başlığı altında bir anket çalışması yapıldı.
  4. Merkezi İstanbul’da bulunan kamuoyu araştırma şirketi, anket notunda ağırlıklı olarak belediyenin hizmetleri ayrı ayrı kalemlerle halka soruyor.
  5. Halkın memnuniyetinin ölçüldüğü anket çalışmasında şikayetlere de yer veriliyor.
  6. Merkezi hükümetten Çorum’a yapılan yatırımlardan halkın memnun olup olmadığını da soran araştırma şirketi, ayrıca hükümetten hizmet beklentisini de halktan öğreniyor.
  7. Çorum’da yapılan araştırmayla ilgili edindiğimiz bilgiye göre, ankete katılan vatandaşların büyük bölümü belediye hizmetlerinden memnuniyetini ifade ediyor.
  8. Sadece su ücretlerinin yüksekliğinden şikayet eden vatandaşların, Çorum’a devletin yatırımlarından ise fazla memnun olmadığı ifade ediliyor.
  9. Çorumluların, hükümetten beklentisinde ise yıllardır gündeminden düşmeyen Havaalanı ve demiryolu başı çekiyor. Ankete katılan vatandaşların büyük bir bölümünün Çorum’un beklentisi sorusuna Havaalanı ve Demiryolu cevabını verdiği öğrenildi.
  10. Yapılan anketin sonuçlarının önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.