GİRİŞİMCİ KADIN, KENDİ İŞYERİNİ AÇTI

  1. Sungurlu’da Ticaret Borsası tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimine katılan Sema Yelmenoğlu kendi işyerini açtı.
  2. Sema Yelmenoğlu, 4 Kasımda Ticaret Borsası tarafından İŞKUR destekli girişimcilik eğitimine katılarak 4 gün eğitim aldı. Yelmenoğlu, eğitimleri başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.
  3. Sema Yelmenoğlu, Duygu Kalınsazlıoğlu ile birlikte bugün Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerindeki işyerinde soyadlarının baş harflerinden oluşan YK Butik giyim mağazasını açtı.
  4. Açılışa Kaymakam Mitat Gözen, AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Başkanı Alaattin Kayaer ve çok sayıda davetli katıldı.
  5. Kaymakam Mitat Gözen, iş yerinin Sungurlu’ya hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.
  6. Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil de, Borsa’da verdikleri girişimcilik eğitimleri ile ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştığını ve başarılı işletmelerin kurulduğunu belirtti. YK Butik’inde bu işletmelerden biri olduğunun altını çizen Karaçil, girişimcilik eğitimi alan kursiyerlerin iş yeri açarak ekonomiye katkı sağlamalarının sevindirici olduğunu vurguladı.
  7. Karaçil, Sema Yelmenoğlu ve Duygu Kalınsazlıoğlu’na işyerlerinde bereketli kazançlar diledi.