MUHTEŞEM GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

  • Çorum Belediyesi, Erzurum Dede Türbesi etrafında düzenleme yaparak bölgeyi adeta muhteşem bir görünüme kavuşturmak için çalışma başlattı.
  • Ankara yolu üzerinde bulunan Erzurum Dede Türbesi ve müştemilatında yapılacak yeni düzenleme hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, şehrin manevi kişiliklerine yönelik imar ve ihya çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
  • Erzurum Dede bölgesinde yapacakları çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarından sonra şehre 21 bin m2’lik bir yeşil alan daha kazandırmış olacaklarını anlatan Başkan Külcü, Erzurum Dede Türbesi’nde yapılacak çalışmalardan da bahsetti. Erzurum Dede düzenlemesi KDV dahil 2 milyon liraya mal olyacağını kaydeden Başkan Külcü, “İçerisinde bisiklet ve yürüyüş yolları, mescit ve abdesthanenin de olacağı mesire alanımızı bahar aylarında hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Hıdırlık, Ulumezarlık ve Çiftlik Mezarlıklarından sonra Erzurum Dede Türbemizin de restorasyonunu ve çevre düzenlemesini yapıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.
  • Külcü’nün açıklamalarının ardından da türbenin yıkım çalışması başladı.