TARIM FUARI BAŞLADI

  • Atlas Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen 6. Çorum Tarım Fuarı başladı.
  • Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Kompleksi’ndeki kurulan fuarın açılış töreni bugün gerçekleştirildi. Açılış törenine Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet yabacıoğlu, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek, MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür, PANKOBİRLİK Başkanı Ahmet Pehlivan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Dodurga eski Belediye Başkanı Bekir Kılıç, bazı daire müdürleri, banka müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
  • Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende açış konuşmasını Atlas Fuarcılık Yöneticisi Fevzi Atasagun yaptı. Atasagun, 500 firmanın katıldığı fuar hakkında bilgiler verdi. Atasagun, Tarım, gıda ve hayvancılık olmak üzere 3 bölümden oluşan fuara katkı sağlayanlara da teşekkür etti.
  • Daha sonra kürsüye gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı da tarım fuarına büyük önem verdiklerini dile getirdi. Fuarların üreticilerin teknolojik gelişmelerden haberdar olması bakamından önemli olduğunu ifade eden Orhan Sarı, Türkiye’de tarımsal verimliliğin son yıllarda uygulanan projelerle arttığını vurguladı.
  • Son olarak kürsüye gelen Vali Necmeddin Kılıç da Çorum’un müteşebbis ruhu ile Türkiye’de en seçkin iller arasında ilk 10’da yer aldığını söyledi. Tarım ve hayvancılık sektöründe yapılması gerekenler konusundaki planlamalardan da bahseden Vali Kılıç, sulanabilir arazilerinin tamamını sulayabilen bir kent haline Çorum’u getireceklerini kaydetti. Vali Kılıç, fuarın Çorum’un dinamizmine yakışır şekilde geçmesini temenni etti.
  • Konuşmaların ardından da fuarın açılış kurdelesi Vali Kılıç ve beraberindekiler tarafından kesildi.
  • Vali Kılıç, daha sonra da fuarı gezerek stantları inceledi ve yetkililerinden bilgiler aldı.