UMUT BAĞLANAN ASIL GÜÇ ÖĞRETMENLER

  • AK Parti Çorum Milletvekili Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
  • Öğretmenlik mesleğinin sadece öğretim sürecinde öğrencilere bilgi aktarmak değil, eğitim sürecinde de tecrübe ve irfanla çocukları geleceğe hazırlama mesleği olduğuna dikkat çeken Milletvekili Ceylan, “Çocuklarımızın ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, düşünen, uygulayan ve sonuçlandıran nitelikli bireyler olarak yetişmesinde öğretmenlerimizin büyük rolü vardır. Unutmamalıyız ki bilgili, donanımlı, teknolojiyle beraber kendini sürekli yenileyen öğretmenlerden mahrum bir nesil geleceğin dünyasında yer alamayacaktır” dedi.
  • İşte bu yüzden asımın neslini yetiştirecek, ülkemizin yarınları adına umut bağlanılan asıl gücün öğretmenler olduğunu dile getiren Ceylan, “Anadolu’nun kapılarını ebediyen açtığımız zamanlarda sadece cenk meydanlarda verilmedi, esas mücadele ilimle ve bilimle gerçekleşti. Medreseler, rasathaneler, camiler, kümbetler gibi Türk-İslam mimarisinin en nadide eserleriyle Anadolu’ya imzamızı attık. Bu olguyu ve düşünceyi yeni nesillerimize taşıyacak kişiler öğretmenlerimizdir.
  • Bizlerde bu olgular çerçevesinde son 15 yılda iktidara geldiğimizden beri eğitim-öğretim sisteminin ve öğretmenlerimizin karşı karşıya kaldıkları sorunları gayet iyi bildiğimiz için; onların hayat standartlarını yükseltmek, çalışma koşullarını daha da iyileştirmek ve verimliliklerini arttırmak için gerekli adımları attık ve atmaya da devam edeceğiz” ifadelerini dile getirdi.
  • Ceylan, “Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki bu kutsal mesleği kendi yörüngesine döndürmek isteyen terör örgütlerinin eğitim istismarlığı yapmalarına müsaade etmeyiz, gereğini de yaparız. Öğretmenlerimizin bu konuda en üst düzeyde bilinç sahibi olduklarına eminim. Bu manada; ülkemizin dört bir yanında çalışarak bu ulvi görevi yerine getiren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutlarım” açıklamasında bulundu.