ORTAK ÇALIŞMAYA DEVAM

  • AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Üniversitenin çalışma ve projelere ilişkin görüşmelerde bulunuldu.
  • Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların Üniversite ve bölgenin kalkınmasına büyük ölçüde katma değer sağladığını belirten AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Rektör Alkan’ın göreve geldiği günden beri birçok ortak çalışmayı birlikte gerçekleştirdiklerini, bundan sonrasında da ortak çalışmalarının devam edeceğine inandığını vurguladı.
  • AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da, üniversitenin toplumun her kesimine kapılarını açtığını ve ilimizin tüm paydaşlarıyla yakın iş birliği içerisinde olduğunu ifade etti. Tüm insanlığa fayda sağlamak ve Çorum’un gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Hitit Üniversitesinin tüm hızıyla çalışmalarına devam ettiğini belirten Karadağ, bu konudaki gayretlerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.
  • Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise, Çorum’un sanayi ve Ar-Ge bakımından büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Alkan, toplumların gelişmesinde üniversitelerin vazgeçilmez bir unsur olduğu düsturuyla hareket eden Üniversitenin başta bulunduğumuz bölge ve ülkesi olmak üzere tüm insanlığa yarar sağlama düşüncesiyle başlatmış olduğu çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdüreceğini vurguladı.