ŞEHİT İMAM DUALARLA UĞURLANDI

  1. Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen imam Ramazan Bozdağ, İskilip ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
  2. Doğubayazıt ilçesine bağlı Uzunyazı köyünde imam olan 30 yaşındaki Ramazan Bozdağ, önceki gece yol kenarında kafasından silahla vurularak öldürülmüş olarak bulundu.
  3. İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırma sonucunda Bozdağ’ın terör örgütü PKK’lılar tarafından şehit edildiği belirlendi. Bozdağ’ın cenazesi Erzurum Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinin ardından, toprağa verilmek üzere memleketi olan Çorum’un İskilip ilçesine getirildi.
  4. İskilip Devlet Hastanesi morgundan alınan Bozdağ’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, hastane bahçesinde dua edilmesinin ardından cenaze aracıyla doğum yeri olan Harun köyüne getirildi.
  5. Cenazenin alınışı sırasında hastane morgu önünde toplanan kalabalık, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “İmama uzanan eller kırılsın” sloganları attı.
  6. Şehit imam Ramazan Bozdağ’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, baba evinde Çorum Müftüsü Ahmet Akın’ın yaptığı dua ve helallik alınmasının ardından cenaze namazı için köy camisine götürüldü.
  7. Şehidin babası Süleyman Bozdağ, ann   esi Satı Bozdağ ve kardeşleri Ekrem ve Fatma Bozdağ güçlükle ayakta durabildi.
  8. İmam Bozdağ’ın öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Akın, konuşma yaptı. Akın, din görevlisi olmasının yanı sıra din gönüllüsü de olduğunu vurguladığı Bozdağ’ın, hayatını İslam’a adayan, bahtiyar ve cefakar insanlar arasında bulunduğunu söyledi.
  9. Bozdağ’ın cenazesi, öğle namazına müteakip Akın tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine Bozdağ’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, siyasi parti ile mesleki ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.