CERİTOĞLU, SORUN ÇÖZDÜ

  • AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, yaptığı girişimler sonucunda kalfalık belgesine sahip eğitimcilerin Halk Eğitim Merkezi tarafından açılacak kurslarda usta öğretici olarak görev almaları sağlandı.
  • Vatandaşların talepleri sonucunda açılacak olan kurslarda görevlendirilecek eğiticiler, yönerge ve kursların modüler programlarında ifade edilen şartlarla belirlendiğini kaydeden Ceritoğlu, “Fakat bu şartlar tam olarak anlaşılamadığından dolayı kalfalık belgesine sahip olan eğitimciler kurs açamamaktaydı” dedi.
  • Ceritoğlu, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonucunda modülerdeki tereddüde yol açarak usta öğreticilerin mağdur olmasına sebep olan durumu ortadan kaldırdıklarını kaydetti.
  • Sungurlulu usta öğreticilerin sorunlarını çözmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Ceritoğlu, “Sungurlu usta öğreticilerinin sorunlarının çözümünün öğretmen gününe denk gelmesi, usta öğreticilerimizi ve onların mahallelerde umut olduğu kadınlarımıza birer hediyemiz oldu” ifadelerini dile getirdi.
  • 2019 yılının Çorumlu kadınların yılı olacağını iddia eden Ceritoğlu, “İnsan odaklı hükümet politikamız da kadın odaklı çalışmalarımızın en güzel örnekleri Sungurlu ilçemizde yer almaktadır” diye konuştu.