CERİTOĞLU’NDAN SUNGURLU’YA MÜJDE

  • AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Sungurlu MYO kampüsünün tamamlanması için gerekli olan ödeneğin çıkarıldığı söyledi.
  • Sungurlu Belediyesi ve Sungurlu Mal Müdürlüğü tarafından tahsis edilen araziye yapımı başlanılan kampüs hakkında bilgi veren Ceritoğlu, “ Kampüs alanında 9.622 m2 İdari ve Derslik Binası, 460 m2 Trafo- Enerji Merkezi, 1.106 m2  ısı Merkezi, 1.230 m2 Yemekhane-Kantin Bloğu, 2.590 m2 Konferans ve Fuaye Bloğu olmak üzere toplam 15.008 m2 fiziki alan, 15 adet derslik, 2 adet bilgisayar laboratuvarı, 23 adet ofis, 2 adet yemekhane, 1 adet kantin/kafeterya bulunmaktadır” dedi.
  • Yüksekokul öğrencilerinin barınma problemini de çözdüklerini belirten Ceritoğlu, bunun için kampüs alanı yakınına KYK tarafından 300 kişilik yurt inşaatına başlanıldığını ve 2018 yılında tamamlanacağını açıkladı.
  • Kampüs inşaatına katkı sağlayan Sungurlulu hayırseverlere de teşekkür eden Ceritoğlu, “Sungurlu MYO kampüsü inşaatı için hayırseverler tarafından üniversitenin hesabına yatırdığı 1.547,000 TL ile birlikte 2018 yılında toplam 3.547,000 TL. lik ödeneğin tahsisi sağlanmıştır. Sungurlu Meslek Yüksek okulumuzun eğitim-öğretim faaliyetlerine 2019-2020 öğretim yılından itibaren yeni kampüsünde sürdürmesi için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
  • Kampüs inşaatının % 65’lik kısmının tamamlandığını kaydeden Ceritoğlu, kalanının tamamlanması için 2 milyon TL. lik ödeneğe ihtiyaç olduğunun kendisine bildirildiğini bunun üzerine bakanlık ile yaptığı görüşmeler sonucunda ödeneğin çıkarıldığını söyledi.
  • Sungurlu’nun bir kızı olarak da Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek okulu kampüsünün bitirilmesi için lazım olan ödeneğin çıkarılmasını sağladığı için çok mutlu olduğunun ifade etti.
  • Ceritoğlu, “ Verdiğimiz her sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sungurlu en modern kampüse kavuşacak sözü verdik ve yerine getiriyoruz. Bazı aksaklıklar olabilir ama sonunda yapılacak dediğimiz her yatırımı ilimize kazandırmaya devam ediyoruz. Herkes konuşur ama AK Parti yapar” ifadelerini kullandı.