KÜLCÜ’DEN, BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ve Çorum Belediyespor Kulüpleri hakkında Mevlana Otoparkı üst katında bulunan Mevlana Spor Salonu’nda Bir basın toplantısı düzenledi.
  • Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nadir Solak, her iki kulübün yöneticilerinin ve sporcuların hazır bulunduğu toplantıda belediyenin spora bakış açısını anlatan Başkan Külcü, her yerde, her zaman, herkes için spor anlayışı ile yürütülen çalışmaların olduğunu kaydetti.
  • Belediye bünyesindeki lisanslı sporcuları artırmaya yönelik olarak çalışmaların olduğunu dile getiren Külcü, lisanslı sporcu yetiştirmeye yönelik olarak çalışmaların çok daha önem arz ettiğini dile getirdi.
  • Bir yıl önce yaptıkları değerlendirme sonucunda Belediyespor Kulübü dışında Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü kurma kararı aldıklarını hatırlatan Başkan Külcü, 21 branş olmasına rağmen ağırlığı futbolun oluşturduğunu, diğer branşların geride kaldığını, bu durumu yok etmek için ikinci bir spor kulübün kurulduğunu ifade etti. Külcü, kısa sürede alınan neticelere bakıldığında doğru bir karar alındığının da görüldüğünü vurguladı.
  • Futbol takımının da bu doğrultuda yönetimsel anlamda yavaş yavaş dışa açılmasına da olanak sağlandığını belirten Başkan Külcü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın federasyonların, spor kulüplerinin belediyelerle işbirliği kurmaları yönündeki direktiflerini de hatırlatırken, bu doğrultuda hareket ettiklerini anlattı. Süper Ligin ilk haftasında 198 futbolcunun sahaya çıktığını, bunların 136’sının yabancı, 15 tanesinin Avrupa’da yetişen Türk, geriye kalan 47’sinin Türkiye’den yetişen futbolcu olduğu istatistiğini paylaşan Başkan Külcü, daha sonra da branşlarla ilgili bilgileri paylaştı.
  • Hitit Halk Koşusu’nun ilkinin 900 kişinin katılımı ile 2015 yılında düzenlendiğini hatırlatan ve 2016’da 1500 katılımla ulusal boyutta yapılan koşunun ardından 2017 yılında yapılan 3. Koşunun 1. Yıldız kategorisinde yapıldığını söyleyen Külcü, organizasyondaki performansın Avrupa Atletizm Birliği’nin dikkatini çektiğini ve bundan sonraki koşuların 3 yıldızlı yarışları kategorisine kabul edildiğini açıkladı. Külcü, bundan sonraki hedefin 5 yıldızlı kategoriye çıkmak olduğunu dile getirdi.
  • Badminton takımının Ankara’da yapılan müsabakalarda başarılı neticeler alarak Süper Ligde mücadele etme hakkı elde ettiğini kaydeden Başkan Külcü, Masa Tenisi branşındaki gelişmeleri de anlattı.
  • Voleybol takımının da 2. Ligde ilk sezonunu geçiriyor olmasına rağmen ligde 4. Sırada bulunduğunu ifade eden Başkan Külcü, ilk iki takımın play-off oynayacağı gruptaki hedeflerinin ilk 2 olduğunu dile getirirken, bu konuda voleybol severlerden takımlarına destek vermelerini istedi.
  • Futbol takımı ile ilgili basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Külcü, başarılı sporcuları da ödüllendirdi.