KÜLCÜ’DEN TARAFTAR YORUMU

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, çorum Belediyespor’un Elaziz Belediye yenilgi ve Osmaniye maçında çıkan olaylarla ilgili herkesin mesuliyetinin olduğunu belirtti.
  • Çorum Belediyespor’un iç saha ve deplasman maçlarındaki performansıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Başkan Külcü, “Hiç kimse bir yerde mazeret aramasın. Bunu en başta kendime, sonra kulüp yöneticilerine, hocamıza, futbolcularımıza, taraftarlarımıza söylüyorum. Eğer bir yerde kusur, yanlışlık varsa, orada bulunan herkesin mesuliyeti vardır. Biz bu sahada galip geldik, berabere kaldık, yenildik. Biz sorunun nerede olduğunu baktığımız zaman görüyoruz” dedi.
  • Ligin uzun soluklu bir yarış olduğunu ve ligde 34 maçın oynanacağını dile getiren Külcü, ister, futbolcu, ister hoca, ister yönetici, isterse de taraftar yapsın herkesin sinirlerine hakim olması gerektiğini, aksi takdirde bedeline herkesin katlanacağını vurguladı.
  • Çorum’un taraftar problemi olduğuna işaret eden Başkan Külcü, taraf ile seyirci arasında ayrım yaparken, “taraftar yüreğini eline almış olarak sahaya gelendir. Seyirci ise tribünde çekirdek çitleyendir. Tribünler kimsenin nefsini tatmin etme yeri değildir. Biz bir heyecana ortak olmak, şampiyonluğun mutluluğunu birlikte yaşamak istiyoruz” diye konuştu.
  • Külcü, Elaziz Belediye maçının sonucunun böyle olmasının, Osmaniye maçından sonra çıkan olaylar olduğunu iddia ederken, yaşanan olayları bir kez daha hatırlattı.
  • Başkan Külcü, protokol tribünde yaşananlar konusunda da Kulüp Başkanı zeki Gül ve Başkan Yardımcısı Ömer Balaban’a bir çalışma yapmaları talimatı verdi.
  • Sahaya giren taraftarlarla ilgili olarak da il spor güvenlik kurulu tarafından bir takım uygulamalar yapıldığını ifade eden Başkan Külcü, Osmaniye maçında rakip takım futbolcularından birinin tahriklerine değinirken, “Herkes kendisine yüklenen sorumluluğun gereğini yerine getirirse bu yaşadıklarımızı yaşamayız” ifadelerini dile getirdi.
  • Tribünlerde taraftarlık bilincinin oluşturulması konusunda bir soru üzerine de Başkan Külcü, “Eski alışkanlıklarımız eski stadda kalsın, yeni stadda yeni alışkanlıklarımızla geçelim. Protokol tribünü başta olmak üzere yeni stadda değişimleri yapabiliriz. Kurumsallaşma adına yeni çalışmalar yapılabilir” şeklinde konuştu.