CHP’DE İLK ADAY

  • Cumhuriyet Halk Partisi’nde 10 Aralık tarihinde yapılacak olan merkez ilçe kongresi öncesinde ilk adaylığını açıklayan İsmail Kalender oldu.
  • Kalender, il binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, adaylığını resmen açıkladı. Basın toplantısına İl Başkanı Hasan Suvacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, İl Kadın Kolları Başkanı Firdevs Yalçın, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, eski il başkanı Cengiz Atlas, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Uğur Demirer, partililer katıldı.
  • Toplantıda ilk olarak da Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere söz aldı. Suludere, 4 yıldır yürüttüğü merkez ilçe başkanlığına bu dönem aday olmayacağını yinelerken, İsmail Kalender’e 10 Aralık’taki kongrede başarılar diledi.
  • İl Başkanı Hasan Suvacı da kongre süreciyle ilgili bilgiler verirken, 10 Aralık’a kadar ilçe kongrelerini tamamlayacaklarını dile getirdi. Suvacı, merkez ilçe başkanlığını açıklayan İsmail Kalender’e başarılar temenni etti.
  • Son olarak da Merkez İlçe Başkan Adayı İsmail Kalender açıklamalarda bulundu. “CHP’li olmak Mustafa Kemal Atatürk’e, ilkelerine ve kurduğu cumhuriyete sahip çıkmaktır” diyerek sözlerine başlayan Kalender, CHP’nin halkın sesi olduğunu dile getirdi.
  • 15 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarının Türkiye’yi karanlığa sürüklediğini söyleyen Kalender, ülkenin çıkış yolunun CHP olduğunu kaydetti.
  • CHP’nin bir neferi olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan İsmail Kalender, partisini bir adım öne götürmek için çalıştığını anlatırken, hiç kimseyi ötekileştirmeden, birleştirici olmak için, fark yaratmak için, gönül gönüle, el ele çalışmak için, CHP’yi iktidara getirmek için, Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak için göreve talip olduğunu açıkladı.
  • Partilerini iktidara taşıyacak yönetim kadrosu ile yola çıkacağını ifade eden İsmail Kalender, kendisinden desteğini esirgemeyen ailesine, partililerine, merkez ilçe başkanı Ali Rıza Suludere başta olmak üzere tüm örgüt mensuplarına teşekkür etti.