CANDAN’A DAVET

  • Dr. Sadık Ahmet Ortaokulu okuma grubu öğrencileri, TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan’ı ziyaret etti.
  • Dr. Sadık Ahmet Ortaokulu öğretmenleri Emrah Kanlıkama, Nalan Emektar, Menşure Türkmen, Satılmış Baskın, Ayşe Gözcü ve okuma grubu öğrencileri okullarında düzenlenecek olan kitap müzakere günlerine Candan’ı davet etti.
  • Hayal-et Proje Koordinatörü Emrah Kanlıkama ziyarette yaptığı konuşmada, Hayal-et projesi kapsamında 4 yıldan beri yaptıkları çeşitli faaliyetlerle uyguladıklarını belirterek projöe kapsamında okullarına çeşitli yazar getirerek öğrencilerle buluşturduklarının altını çizen Kanlıkama, “Öğrencilerimiz tarafından belirlenen Don Kişot kitabını müzakere etmek üzere TDED Çorum Şube Başkanımız Turhan Candan’ı okulumuzda öğrencilerimizle buluşmaya davet ettik” diye konuştu.
  • Turhan Candan da yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şubesi olarak Çorum’da herkesin okuması için önemli çalışmalar yapıyoruz. 8.000 kitabımızı 5.150 öğrencimizle oluşturduğumuz 456 okuma gurubumuz kitap okumalarına devam ediyor. Ayrıca Çorum Şubesi olarak Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesinde bulunan Fen Lisesi’nde de 40 öğrencilik bir okuma gurubumuz var. Kitaplarını gönderdik. Okuyan bir ülke olmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.
  • Okuma gurubu öğrencileri Don Kişot Kitabını ve kendilerinin el emeği ile hazırladığı kaligrafi ve ağaç boyama tekniği ile yaptıkları isimliği Candan’a hediye etti.