CHP’DE ADAY SAYISI 2 OLDU

  • İl Başkanı Hasan Suvacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, Kadın Kolları İl Başkanı Firdevs Yalçın, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, merkez ilçe başkan adaylığını açıklayan İsmail Kalender, il genel meclis üyesi Yıldız Bek, gençlik kolları yöneticileri ve partililer katıldı.
  • Toplantıda ilk olarak söz alan Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, iki yıldır birlikte görev yaptığı İrfan Olukçu’ya başkan adaylığı yolunda başarılar diledi.
  • İl Başkanı Hasan Suvacı da, demokrasi şölenlerinin devam ettiğini belirterek, Merkez İlçe Başkanlığı’na İrfan Olukçu’nun da aday olduğunu dile getirdi. Suvacı, CHP’de kaybedenin olmadığını, kazananın ise CHP olduğunu vurguladı.
  • Ardından da İrfan Olukçu, adaylığı ile ilgili açıklamada bulundu. 16 Nisan referandumu ile Türkiye’de başkanlık sistemine geçildiğini ve 2019 seçimleriyle birlikte de tek adam rejiminin başlayacağını ifade eden İrfan Olukçu, gerek aldığı eğitim, gerekse de ülkenin değişik illerinde yaptığı 25 yıllık yöneticilik hayatında yeterli bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olduğuna inandığını vurguladı. Son 2 yıldır merkez ilçe yönetiminde partisine hizmet ettiğini anlatan Olukçu, tüm partililere, hak hukuk, adalet anlayışıyla hizmet edeceğine inandığı için aday olduğunu söyledi.
  • Çorum’un 3 büyük mahallesinde çarşaf liste yöntemi ile 177 delegenin seçiminin gerçekleştiğini hatırlatan Olukçu, uygulamanın olumlu yansımalarının olduğunun görüldüğünü belirtirken, il başkanı, merkez ilçe başkanı ve tüm yöneticilere teşekkür etti.
  • Rıdvan Samsunlu’nun İrfan Olukçu lehine adaylıktan çekildiğini açıklamasının ardından da İl Başkanı Hasan Suvacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, merkez ilçe başkan adayları İsmail Kalender ve İrfan Olukçu’yla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi ve başarılar diledi.