HALKI UYUŞTURUCUDAN NEFRET ETTİRMELİYİZ

  • Çorum’da, uyuşturucu ile mücadele koordinasyon kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
  • Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında düzenlenen toplantıya, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
  • Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oturumun açılış konuşmasını yapan Vali Necmeddin Kılıç,  devletin uyuşturucu ile mücadele çalışmalarını önemsediğini ve ilk 10 konunun içerisinde yer verdiğini belirtti. Konunun önemine değinerek Devlet ve Hükümetin bu durumu sıfıra indirmek için çalışmalar yaptığını belirten Kılıç, “Yerel olarak da uyuşturucu ile mücadele bizim önceliğimizdedir ve ehemmiyet verdiğimiz bir konudur. Biz devletin temsilcileri olarak kurumlarımızla bu konuyu yürütüyoruz. İlk önce kurumlar ikna ve idrak olmalı ki millet ikna olsun” dedi.
  • İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Adli kurumların bu konunun adli sürecinde yer aldığını söyleyen Vali Kılıç, propaganda kısmı için Hitit Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde kurulan Danışma Kurulu ile işbirliği içerisinde olacak kurumlara fazlaca görev düştüğünü kaydetti.
  • Konuşmasının devamında uyuşturucu ile mücadelede Fransa modelinden örnek vererek sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir kurulun bu mücadelede etkin rol aldığını ve uyuşturucu kullanımının yüzdelik oranında gerileme gösterdiğini söylen V ali Kılıç, propagandanın önemine de değinerek, “Öncelikli görevimizin halkı uyuşturucudan nefret ettirmektir” diye konuştu.
  • Çorum’da madde bağımlılığı ile mücadele alanında yapılan kurumsal çalışmaların ele alındığı toplantıda; İl Emniyet Müdürlüğü  ‘Narko Mobil ve Narko Rehber’ projeleri hakkında,  Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ‘Yeşeren Umutlar’ projesi hakkında, İl Jandarma Komutanlığı da gençleri ölüme sürükleyen sentetik uyuşturucu maddelerin zararları hakkında kurul üyelerine bilgilendirme yaptılar.
  • Katılımcıların fikirlerini de paylaştığı Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.