İŞÇİLERDEN TAŞERONTEŞEKKÜRÜ!

  • Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Köroğlu ve  Öz-Sağlık-İş İl Temsilcisi Hüsnü Aykan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan taşeron düzenlemesi  nedeniyle İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a teşekkür ziyaretinde bulundular.
  • Ziyaret sırasında konuşan İl Başkanı Karadağ, binlerce taşeron işçinin heyecanla beklediği kadro müjdesini verildiğini açıkladı.
  • Karadağ, “Her fırsatta işçinin hakkını koruyup, gözetleyen, her platformda bunu kararlılıkla dile getiren ve taşeron işçilerimizle ilgili yapılan bu tarihi reformun mimarı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bu süreci başından sonuna kadar büyük bir özveriyle takip eden Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Maliye Bakanımız Naci Ağbal’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
  • Karadağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında Türkiye’de yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren taşeron işçileri ile ilgili açıklama yaptığını, Çorum’da ise bu rakamın 5 bin 588 kişi olduğunu kaydetti.
  • Köroğlu ve Aykan yapılan açıklamayı, ‘Taşeron işçiler için tarihi gün’ sözleriyle yorumlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve diğer emeği geçenlere teşekkür ettiler.