İSKİLİP HASTANESİNİ TOKİ TAMAMLAYACAK

  1. AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi inşaatının TOKİ tarafından tamamlanacağını açıkladı.
  2. Milletvekili Ceylan, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma başkanlığında bir heyeti TBMM’de kabul etti.
  3. Ziyaret sırasında İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi konusundaki son gelişmeleri aktaran Milletvekili Ceylan, 6-7 yıldır bitirilemeyen ve adeta yılan hikayesine dönen hastane inşaatı konusunda yaşanan sıkıntıları hatırlattı.
  4. TOKİ Başkanı ile konuyu görüştüğünü ve hastaneyi TOKİ’nin devraldığını ve kendisinin yapacağını ve ardından da müteahhit ile mahsuplaşacağını bildiren Ceylan, yüzde 98 seviyesinde olan hastane inşaatının yüzde 2’lik bölümünün de bir ay içerisinde bitirileceğini duyurdu.
  5. İskilip’te doktor sıkıntısı konusunda da gelen talebin kısa sürede yerine getireceğini bildiren Milletvekili Ceylan, İskilip-Çorum Karayolu’nun da ihalesi sürecinin tamamlandığını bildirdi. 54 kilometre yolun ihalesini Çorumlu yerel bir firma olan Dalgıçlar’ın aldığını söyleyen Ceylan, firmanın kısa sürede işe başlayacağını kaydetti.
  6. İskiliplilerin rahat olmalarını isteyen Milletvekili Ceylan, hastane inşaatının tamamlanmasının ardından da için doldurulması konusunda çalışmalara hemen başlanacağını dile getirdi.
  7. İskilip’e yapılan yatırımlardan da bahseden Ceylan, İskilip’teki yatırımlar ve doğalgaz çalışmaları hakkında da Belediye Başkanı Recep Çatma’dan bilgiler aldı.
  8. Başkan Çatma da hastane konusundaki gelişmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Ceylan’a teşekkür ederken, bazı taleplerini de iletti.