MİLLET İSTEDİ BAŞKAN YAPTI

  • Çorum Belediye Meclisi, Aralık dönemi toplantısını bugün gerçekleştirdi.
  • Gündem dışı söz alan Semrin Kaleli, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de hem gündemde yer alan maddeler üzerine, hem de belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kent Meydanında bulunan binaların bitim aşamasına geldiğini söyleyen Külcü, binaların kiraya verilecek durumu geldiğini kaydetti.
  • Katı Atık Bertaraf tesisinin sona gelindiğini açıklayan Başkan Külcü, işin hacmi ile alakalı başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı uzama olduğunu açıkladı.
  • Toplantı gündeminde yer alan konular görüşülerek karara bağlanırken, Başkan Külcü de söz konusu maddeler hakkında bilgiler vererek meclis üyelerini bilgilendirdi.
  • Tarife Komisyonu kararları ile ilgili CHP Meclis Üyesi Özgür Kılıç söz aldı. Yapılan fiyat artışlarından bazılarına dikkat çeken Özgür Kılıç, 10 tona kadar su ücretlerinde indirim görüldüğünü, diğer kalemlerde ise zam yapıldığını görüldüğünü vurguladı.
  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de yeni abonelerde depozito ücreti alınmadığını hatırlattı.
  • Tarifeye bakıldığında yüzde 90 oranında indirim, yüzde 10 civarında artırım olduğunu ifade eden Külcü, esas olanın su tarifesi olduğunu belirterek, “Bizim su faturaları ile ilgili bir yıldır hak etmediğimiz bir eleştiri, anlayış ortaya çıktı. 9. Kez tarife çalışması yapıyoruz, bu sürede etrafımızdaki illerin fiyatları aldık, ne daha yüksek, ne de düşük yaptık. Bölgenin en ucuz 3. Su tarifesini uyguladığımız halde, sanki en yüksek tarifeyi uyguluyoruz olgunu ortaya çıktı” dedi.
  • Millete rağmen hiçbir şey olmayacağını, şimdine kadar millete rağmen hiçbir iş yapmadıklarını ve bundan sonra da yapmayacaklarını vurgulayan Başkan Külcü, su tarifesini bölgenin en ucuz tarifesi olan 1.99 TL’ye çektiklerini açıkladı. Çorum’un suyunun bu bölgenin en ucuz suyu olduğunu kaydeden Başkan Külcü, bir internet sitesinde “Karadağ duruma el koydu, su fiyatları iniyor” şeklinde başlıkla yer alan haberi de hatırlatarak, “Biz il başkanımızla her konuda istişare yaparız. Çünkü, bizlerin belediye başkanı ve meclisi üyesi olmanın dışında partilerimizin rozetlerini taşıyoruz. Bu gündem maddesi ile ilgili de il başkanımızla konuştuk.  Bu başlık fevkalade çirkin bir başlıktır. Bu arkadaşımızdan belediye meclis üyelerinden özür dilemeye davet ediyorum. Çirkin bir başlık olmuştur. Bana böyle haber verdiler diyorsa, o zamanda çıksın, kim öyle bilgilendirdiyse onun ismini söylesin. Biz onun özür dilemesini talep edelim” diye konuştu.