BELEDİYEDEN 7 KÜLTÜR YAYINI

  • Kentimizin kültür ve sanat hayatına yönelik birçok projeye imza atan Çorum Belediyesi yılın son kültür yayınlarını çıkardı.
  • 2009-2017 yılları arasında toplamda 111 yayını kültür hayatına kazandıran Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 2017 yılında toplamda 15 eser yayınladı. 2017 yılının son eserleri olarak da 7 kitabı daha kentimizin kültür yayın hayatına kazandırdı.
  • Yıllarını Çorum ile ilgili araştırmalara veren yazarlar tarafından hazırlanan “Çorumlu Şeyhülislamlar ve Alimler-Ethem Erkoç, Çorumda Yaşanmış İlginç Şakalar-Bahri Güven, Pamukkulak Hoca Recep Rahmi Tankaya- Muzaffer Gündoğar, Akşemseddin Camii Kataloğu- İrfan Yiğit- Mustafa Ercan, Cumhuriyet Arşivi Çorum Belgeleri Kataloğu-İrfan Yiğit, Osmanlı Arşivi Çorum Belgeleri Kataloğu-İrfan Yiğit” ayrıca 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen “Teorik ve Sosyolojik Kökleriyle 15 Temmuz” Sempozyumu’nun bildirileri de Mehmet Sercan Ercan ve Hüsamettin İnaç tarafından kitaplaştırılarak kentimiz kültür ve sanat belleğine kazandırıldı.
  • Eserlerin dağıtımı Turgut Özal İşmerkezi 4.katta yer alan Kent Arşivi’nden yapılıyor.