MHP’YE LAF ETMEK HADDİNE DEĞİL

 • MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, Ülkücülerin MHP’de olduğunu vurgulayarak, ihraç edilen Abdulkadir Şahiner’in artık Ülkücülüğünün kalmadığını söyledi.
 • Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Yasin Şahin, MHP’den ihraç edilen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in yaptığı açıklamaya cevap vererek, “Ülkücü MHP’de olur, MHP’de bulunmayan Ülkücü değildir. Gittiği yerin damgasını yer, oradaki genel başkanın görüşüne göre yaşar, oradaki genel başkanın görüşüne göre hareket eder. Onun Ülkücülüğü kalmamıştır, bunu böyle bilmeliyiz” dedi.
 • Şahiner’in yalnızca Meral Akşener’i karşıladığı için bir ihraç süresi yaşamadığını ifade eden Şahin, şunları kaydetti: “1 Kasım milletvekili seçimlerinden sonra partimizi boyunduruk altına almak isteyenlerle partimizin teslimiyeti tökezlemesi hatta paradigma değişimi adı altında siyasi tasfiye ve tahliyesini hedefleyen unsurlara birlikte otel salonlarından tarla kongrelerine kadar olan bütün rezaletin içerisinde bulunan Şahiner’in partimizden ihracı bugüne kadar yapılmamışsa demek ki kendisinin kamuoyuna bahsettiği gibi yalnızca Meral Akşener’i karşıladığı için bir ihraç süresi yaşamadığı ortadadır.
 • “ŞAHİNER ISRARLA HATALARINA DEVAM ETTİ”
 • Şahiner’e Ekim ayında disiplin soruşturma evrakı gönderdiğimizde kendisi Meral Akşener’in kuracağı partinin Bursa Kervansaray otelde yapılan tüzük toplantısına katılmış ve kendisine gönderilen soruşturma evrakına karşılık herhangi bir savunmada da bulunmamıştır. Bu da demek oluyor ki, asıl ihraç edilme sebebi kendisinin bahsettiği gibi Meral Akşener’i karşılamasından dolayı değil de ısrarla hatalarına devam ederek, başka bir partinin tüzük toplantısına katıldığından dolayıdır.
 • Genel merkezimiz ve ilçe teşkilatımızca Sungurlu’da yaşanan Meral Akşener hadisesinin üzerinden bir buçuk yıl kadar bir süre geçmesine rağmen, bu süre içerisinde Şahiner’le ilgili herhangi bir disiplin soruşturması yapılmamıştır. En son 2 Ekim 2017’de de Meral Akşener’in partisinin Bursa’da yapılan tüzük toplantısına MHP’li belediye başkanı kimliği ile katılarak, basına poz veren Şahiner kamuoyunu yanıltarak mağduru oynamaktadır.
 • Şahiner’in ihraç konusu gündemimizde olmamakla birlikte bizim için hiçbir önemde arz etmemektedir. Yorulup ayrılanlar, yılıp kaçanlar kara propagandalara hain kampanyalara alet olmaktan imtina etmeyenler, bugün hak hukuktan bahsetmektedir. Helal den haramdan söz etmektedir.
 • “MHP’YE LAF ETMEK ŞAHİNER’İN HADDİNE DEĞİLDİR”
 • ‘Ülkemin geleceği ile ilgili verilen kritik kararlar noktasında Partimin takındığı tutum, şahsımı ve benim gibi düşünen birçok ülke sevdalısını endişeye düşürmüş ve ülkemizin geleceğine yönelik hayal kırıklığına uğratmıştır’ diyen Şahiner’e soruyorum; madem öyle disiplin soruşturması eline geçtiğinde ve daha öncesinde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yle görüşebilmek için ve ihraç kararını durdurmak için araya neden bir çok kişiyi sokmuş ve ricacı kılmıştır. Şahiner konuştukları ile tezatta düşmektedir ve kamuoyuna mağduru oynamaya devam etmektedir.
 • Ayrıca ülkemizin geleceği ile ilgili kritik kararlar noktasında MHP’nin duruşu ortadadır, nettir. ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim’ diyen bir genel başkan ve bir siyasi partiye laf etmek ne Şahiner’in nede kendi önceliklerini düşünen kimsenin haddine değildir.
 • “KAZAN KAYNATMANIN ADI ‘DEMOKRASİ’ OLAMAZ”
 • Şahiner, MHP’li bir belediye başkanı olarak kendisinden beklenen ‘Lider Teşkilat Doktrin’ anlayışına sadık kalmamıştır. MHP belediye başkanı kimliğine sahipken, referandumla ilgili anketlere ve CHP milletvekili Tufan kösenin şahsi facebook hesabından referandumla ilgili yapmış olduğu paylaşıma ‘Başkanlığa Hayır’ yazarak taşımış olduğu siyasi kimliğine zıt bir duruş sergilemiştir. Meral Akşener’in korsan kongresine katılıp salonda çekinmiş olduğu fotoğrafları ‘Bizde buradayız’ yazarak şahsi facebook hesabından paylaşmış. Meral Akşener’in Sungurlu’ya geleceğini Baktat dinlenme tesislerinde karşılanacağını, belediye otobüslerinin ücretsiz taşıma yapacağını 2 gün boyunca belediye ses sistemlerinden anons ettirmiş. Referandum çalışmalarında yerel basına referandumla ilgili parti tüzüğüne aykırı olumsuz beyanatlar vererek, parti içi demokrasiyi eleştirmektedir. Mensubu olduğun partinin içerisinde kazan kaynatmanın adı ise ‘demokrasi’ başında bulunduğu kurumda kendisini eleştirenlere, kendisi ile aynı fikirleri paylaşmayanlara uygulamasını tavsiye ediyorum, kafasındaki demokrasi anlayışını…
 • “ASLINDA ŞAHİNER, MHP’DEN İSTİFA ETMİŞTİR”
 • Bu zaman sürecinde hatasından dönen birçok kardeşlerimiz olmuş ve parti teşkilatlarımızla çalışmalarına devam etmiştir. Teşkilatımız Şahiner’e uzun bir süre zaman vermiş lakin, hiçbir şekilde kendisinden beklenen davranışı göstermemiş ısrarla parti tüzüğüne aykırı hareket ederek zaten kafasında farklı bir model oluşturduğunu hal ve davranışları ile göstermiştir. Hatta ‘Hakkımı helal etmiyorum’ diyerek basına vermiş olduğu yazının da aslında dikkatlice okunduğu taktirde hali hazırda bir istifa dilekçesi olduğunu anlamamak mümkün değildir.
 • Hatasını görüp nedamet duyanlara, hıyaneti fark edip zamanında tepki gösterenlere söyleyecek bir sözümüz yoktur. Biz kim olursa olsun temel ilke ve ülkülerimizle çelişmeyen ahlakı vicdanı ve insani vasıflarını kaybetmemiş her bir kardeşimizi kaybetmek şöyle dursun kazanmaktan birlikte başarmaktan başka bir kaygımız olmamıştır.
 • “VEFA BUNLAR İÇİN SADECE BİR SEMTİN ADIDIR”
 • Yunus gibi  ‘kavgaya değil gönüller yapmaya, gönüller almaya gönüllere girmeye’ talip olduk. Her zamanda bu amaca bağlandık. Ancak kendisini davadan büyük görenlere üstte gösterenlere ‘Ben yaptım’, ‘Ben oldum’, ‘Ben olmazsam olmaz’ diyenlere de elbette tahammülümüz hiç olmadı hiçte olmayacaktır.
 • Vefa bunlar için sadece bir semtin adıdır, her sallantıda veda ise meslekleridir. O nedenle yerinde dimdik duramayan başka sevgiler de teselli arayanlar, atanan teşkilatları tanımayanlar. Teşkilat adabı ve terbiyesini unutup kendisini her şeyin üzerinde gören genel merkezimiz ve Genel başkanımıza teşkilat hukukumuza ve parti tüzüğümüze biat sorunu yaşayan vefasızlar bizim için bir semt adı bile olmayacaktır.
 • “ŞAHİNER’İN PARTİMİZLE HİÇBİR İLLİYET BAĞI KALMAMIŞTIR”
 • Bugüne kadar partimizden seçilip te değişik nedenlerle nefislerine yenilmiş sözlerini yutmuş emanetleri çiğnemiş isimler olmuştur. Bunlarla yolumuz ve yönümüz elbette ayrılmıştır. Nefisleri yetmemiş olabilir, nefisleri yükselmiş olabilir. Yürekleri yememiş olabilir yiğitlikleri de yavan ve sanal olabilir. Kısaca sebep ne olursa olsun kalanlar davamızın onurunu gidenler ise ömür boyu yaşanacak pişmanlığın olmaz yarasını derinlere kadar hissedecektir.
 • Biz bir insanın kaftanına değil kafasının içine kalbinin nasıl attığına bakarız Biz rütbeye, unvana, şöhrete değil, duruşuna bakarız. Yel kayadan bir şey koparamaz, damla denizle savaşamaz biliyoruz ki kaplana sinekle saldırmak, deveye hendekle ilgili nasihat vermek akıl işi değildir.
 • Her yanlış karar bir zulümdür. Nitekim yanlış kararları ile ilk türbülansta aramızdan kayıp gidenler korkudan ilk istasyonda inenler unutmayınız ki aynı şekilde zulmede ortak olanlardır. Tarih bunları bir gün mutlaka yazacaktır. Şayet bir millet, şayet büyük bir fikrin ateşlediği bu kutlu dava, ilk zorluk da ilk zorbada saldırılan haklarından vazgeçmiş olsaydı, bu aziz dava olmazdı.
 • Sungurlu Belediye Başkanı A.Kadir Şahiner’in partimizle hiçbir illiyet bağı kalmamıştır. Bundan sonraki çalışmalarını da kendi tercihleri doğrultusunda devem ettirecektir. Şehrimiz adına yapılan yapılacak iyi ve güzel olan her şeyi taktir ederiz. Lakin partimizle ve genel başkanımızla ilgili olumsuz her cümlenin karşısında en sert tepkimizi de koyacağımızın bilmesini isterim.”