İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI KARARINA TEPKİ!

  • Çorum Akıncılar Derneği İl Başkanı Mustafa Necati Çağdaş, İslam İşbirliği Teşkilatının almış olduğu Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin Başkenti olarak ilan etme kararını asla kabul etmediklerini söyledi.
  • Meselesi ve davası Kudüs olan Kudüs yürekli insanlara çağrıda bulunan Çağdaş, “İslam işbirliği teşkilatının almış olduğu kararı asla kabul etmiyoruz. 1967’ de dayatılan teklifler bu gün çözüm diye Müslümanların önüne konuluyor. Bu zillettir, bu karar Siyonizm’e hizmettir, Kudüs’ün tamamı İslam beldesidir ve öyle kalacaktır” dedi.
  • Açıklamasının Akıncıların Kudüs sevdalılarına seslenişi olduğunu ifade eden Çağdaş,
    “Bugün başkenti doğu Kudüs olan bir Filistin’i tanımak diğer kalan bölgelerinde İsrail’e ait olduğunu tanımaktır, oyuna geliyorsunuz. Ey İslam ülkelerinin liderleri hani hatırlıyor musunuz? rahmetli Erbakan Hoca sizlere seslenmiş “Siyonistler o kadar ustadır ki ben Siyonizm’e hizmet mi edeceğim asla diye diye yürüyüş kararı saydırır da haberiniz dahi olmaz” demişti. Maalesef almış olduğunuz bu karar buna eşdeğerdir farkında olmadan Siyonizm’e hizmet ediyorsunuz. Oysa bizler asla Siyonizm’i ve terörist İsrail’i kabul etmiyoruz ve buradan tüm kardeşlerimize bir kez daha sesleniyoruz. “Kudüs İslam’ındır” ve öyle kalacaktır. Selahattin’in torunları, Sultan Fatih’in torunları kendinizden bekleneni kendinize yakışır şekilde yapın gaflete ve delalete düşmeyin. Allah muhafaza bu gün Kudüs’ü’ pazarlık konusu yapmak yarın tüm İslam beldelerini pazarlık konusu yapmaya sebebiyet verir.”