MECLİS’TE DOLMA GELENEĞİ

  • Gelenekselleşen ve bu sene dördüncüsü yapılan İskilip Dolması ikramı Türkiye Büyük Millet Meclisinde yoğun ilgi gördü.
  • 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam ediyor. Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ve Çorum Milletvekillerinin girişimleri ile tarihi geçmişi 500 yıl öncelerine dayanan İskilip Dolması, TBMM’de Milletvekillerine ikram edildi.
  • Çorum Milletvekilleri; Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, Ak Parti İskilip Kadın Kolları Başkanı Emine Bostan, Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Aygünve Meclis Üyelerinin katılımı ile yaklaşık 13 saatte kısık odun ateş ile kazanlarda pişirilen İskilip Dolması milletvekillerine ikram edildi.
  • Kazanlarda pişirilen İskilip Dolması’nın kapağını TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek, Fikri Işık, İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Recep Çatma, İlçe Başkanı Mustafa Lek birlikte açtılar.
  • Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “500 yıllık tarihi İskilip Dolması ikramını geleneksel hale getirerek dördüncü kez Mecliste ikramını gerçekleştirmemizdeki amacımız İskilip ve İskilip kültürünün tanıtımına katkı sağlamaktır. İskilip Belediye Başkanımız Recep Çatma’ya ve ekibine, İskilip İlçe Başkanımız Mustafa Lek’e teşekkür ederiz” dedi.
  • Yemeğe mecliste bulunan tüm partilerin milletvekilleri ile bakanlık bürokratları, meclis çalışanları ve basın mensupları katılarak unutulmaz lezzeti yeniden tadabilmek umudu ile Çorum Milletvekillerine teşekkür ettiler.
  • Bu arada Uslu’nun “çok olağanüstü bir durum olmazsa 3 Şubat’ta Boğazkale ve akşam Çorum’da konaklama 4 Şubat’ta da İskilip’te Atıf Hocanın idam yıldönümü etkinliklerine” katıl üzere Milletvekillerini Çorum’a davet ettiği öğrenildi.