UZUN, BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

  • Çorum’da faaliyet gösteren odalar arasında ilk kez bir esnaf odası tarafından faaliyet dergisi çıkarıldı.
  • Oda Başkanı Necmettin Uzun’un göreve geldiği 2014 yılından günümüze oda faaliyetlerinin yer aldığı dergi 52 sayfadan oluşuyor. Başkan Uzun’un sunumuyla başlayan dergide odanın faaliyetlerinin yanı sıra S.S.  Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin çalışmaları da yer alıyor.
  • Oda üyesi esnafın tümüne dağıtılacak olan dergide Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun, 2018 yılından beklentilerini ise şöyle anlattı:
  • “Değerli oda üyelerimiz; Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odamızın siz kıymetli üyelerine hizmet etmek üzere 2014 yılında çıktığımız bu yolda 4 yılımızı tamamlamış bulunuyoruz.
  • İlk günden beri sürekli şunu söyledik; Oda üyelerimiz her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Çünkü esnaf ve sanatkar ülke sevdalısı, ekonominin lokomotifi, istihdam yaratan, almadan veren bir kesimdir. İşte bu önemli kesimin temsilcileri olarak bizler durmadan çalışmak ve çözüm üretmek zorundayız. İbremiz daima ileriyi göstermeli, yüzümüz daima geleceğe bakmalıdır. Gayemiz her zaman Çorum esnaf ve sanatkarına daha modern yöntemlerle hizmet vermek olmalıdır.
  • Yeter ki azmimizi, heyecanımızla birleştirelim. İçimizde yanan hizmet aşkını gün geçtikçe alevlendirelim. Bunu başardığımız sürece hiçbir engelin önümüzde duramayacağına, hepsinin bir bir ortadan kalkacağına ve Çorumlu esnaf ve sanatkarlar olarak daha müreffeh, daha ileri bir seviyeye ulaşacağımıza olan inancım tamdır.
  • Kısa zamanda uzun bir yol aldık. Durmadık, durmayacağız. Elbette ki daha kat edecek uzun bir yolumuz var. Yolumuzun uzun olması bizleri yıldırmamakta, aksine heyecanlandırmaktadır.
  • İşte tüm bu beklentilerimizle yeni bir yıla daha girmenin heyecanı içerisindeyiz. 2018 yılı umutlarla dolu. Umarım 2018 yılında beklentilerimiz karşılanır ve esnafımız için gönlümüzdeki gibi bir yıl olur. Dileğim odur ki, bu yıl, geride kalan tüm yılları imrendirecek, taptaze, barış içinde yepyeni bir yıl olsun. Tüm oda üyelerimize aileleriyle çoluk çocuklarıyla, çalışanlarıyla sağlıklı, huzurlu, bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum.
  • Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası’nda göreve geldiğimiz 4 yılı çıkardığımız dergimizin birinci sayısında kısaca özetledik. Görev süremiz içerisinde bir kusurumuz oldu ise sizlerden af diliyoruz.
  • Hizmet aşkı ile geçen 4 yılımızın ardından sizlerle birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inanıyor, hepinizi saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”