ÇORUM, ORTAK SEVDAMIZ

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’da faaliyet gösteren dernek ve vakıf temsilcileriyle bir araya geldi. Buhara Kültür Merkezinde yapılan toplantıya çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.
  • Toplantıda yaptığı konuşmada “Çorum bizim ortak sevdamız” diyen Başkan Külcü, bu sevdanın bir gereği olarak da Çorum’u hak ettiği projelerle buluşturduklarını söyledi. Yapacakları projelerle ilgili de görüş alışverişinde bulunan Başkan Külcü, STK’ların birlikteliğinin önemine vurgu yaptı. Yaptıkları istişarenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Başkan Külcü, “Çorum’a sevdamızın gereği neyse onu yerine getirmek de hepimizin boynunun borcudur. Önümüzdeki dönemde yapacağımız ilk işlerden biri kültür ve kongre merkezidir. Kültür merkezinin yeriyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
  • 2009 yılından beri önemli projelere imza attıklarının altını çizen Başkan Külcü, “İkinci dönemimizin de sonuna yaklaştık. Projelerimizin çoğunu tamamladık, devam edenler de var. Hamdolsun taahhüt ettiğimiz projelerin hemen hemen hepsini yaptık. Şu da olur mu? Şurası niye şöyle oldu acaba? diye soracağınız, söyleyeceğiniz, teklif edeceğiniz, önümüzdeki döneme ilişkin bize fikir verecek, ufkumuzu-zihnimizi açacak teklifler olabilir. Biz bunların hepsine açığız. Burası bir kardeş meclisi ve bir birbirimizin kardeşiyiz. Hepsini gönül rahatlığıyla bizlerle lütfen paylaşın” diye konuştu.
  • STK’LARIN HASSASİYETİ BİZLERİ MEMNUN EDİYOR
  • Külcü, Çorum’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının ülke ve dünya gündemine ilişkin bir araya gelmeleri ve seslerini duyurma çabalarının kendilerini memnun ettiğini söyledi. Bunun son örneğini Kudüs’le ilgili eylemde gördüklerini ifade eden Başkan Külcü, “Sizin bu konulardaki hassasiyetinizin her daim farkındayız. Amerika başkanı açıklamasını yapar yapmaz kendi aranızda hızlı bir şekilde örgütlendiniz ve söylenmesi gerekenleri en gür şekilde söylediniz. Yapılan işin nerede yapıldığı ve ne kadar etkisinin olduğu da önemli ama bizim tek tek niyetlerimiz ve eylemlerimiz her şeyden çok daha önemli. Bu hassasiyetiniz dolayısıyla sizlere hassaten teşekkür ediyorum” ifadelerini dile getirdi.
  • İstanbul’da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısına da değinen Başkan Külcü, “Filistin meselesi şimdiye kadar hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde ve yüksek bir ses tonuyla dünyanın gündemine geldi. Bir hafta içerisinde 57 ülkeden 31 tanesinin cumhurbaşkanı, devlet başkanı, başbakan ve meclis başkanı düzeyinde bu toplantıya katılmış olması çok çok önemlidir. Zaman içerisinde bütün dünya, özellikle mazlum milletler, gelişmekte olan milletler gördüler ki zalime karşı ne kadar sessiz kalırsan ancak onun o zulmü yaparken onun iştahını artırıyorsunuz.  Bütün dünya mazlumları bunu gördüler, inşallah yavaş yavaş bu noktada bir hareketlenme başladı ve bunun arkası da inşallah gelecek” dedi.
  • GÜÇLÜ BİR BÜTÇEMİZ VAR
  • Çorum Belediyesi’nin bütçe imkânlarının çok iyi olduğunu, hazırlanan projelerin de kaynak sorununun bulunmadığını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Dönemimizde çok şükür bütçe imkânlarımız iyi. Çalışma arkadaşlarımızın bu konudaki arzusu, iştiyaki iyi. Hükümetimiz de çıkardığı bir kanunla bizim önümüzü açtı. Biz de yaptığımız işin hakkını vermeliyiz diye düşünüyoruz. Camiler ve Kur’an kursları ile ilgili yaptığımız çalışmalar birçok şehir tarafından örnek alındı. Şu anda 650 evladımız mahalle Kur’an kurslarımızda değerler eğitimine devam ediyor. Hanım kardeşlerimiz de buralarda kurslara gidiyor. İnşaatına başladığımız 7 tane daha Kur’an kursumuz var. Oralar da bittiğinde 1500 evladımız buralarda değerler eğitimi alabilecek. Allah, gayretimizi artırsın inşallah” şeklinde konuştu.