KÜLCÜ’DEN KONGRE MERKEZİ SÖZÜ

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yaptığı istişare toplantısında Çorum’a yapmayı planladıkları kültür ve kongre merkezi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.
  • Çorum’a kongre merkezi yapılması gerektiğinin altını çizen Başkan Külcü, “Biz işlerimizi yaparken, bu başka kurumun işi, bizim işimiz değil diye bakmıyoruz. Asla bu düşüncede olmadık. Yaptığımız işler de ortada. Çorum’a sevdamızın gereği olarak bu şehre hizmet etmek hepimizin boynunun borcudur. Önümüzdeki dönemde ilk yapacağımız işlerden biri kongre merkezidir. Akşemseddin Caddesi kenarı, Ulumezarlık’ın güney tarafındaki boşluktur. Çorum’a yakışır anıtsal bir yapı inşa etmeyi planlıyoruz” dedi.
  • STK’LARDAN ÇORUM’A KÜTÜPHANE İSTEĞİ
  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle düzenli olarak gerçekleştirdiği istişare toplantılarında önemli konular gündeme geliyor. Buhara Kültür Merkezinde yapılan toplantıda STK temsilcileri Çorum’a büyük bir kütüphanenin yapılması talebini Başkan Külcü’ye iletti.
  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de yaptığı konuşmada okumak üzerine bina edilen bir medeniyetin mensupları olarak bu konuyu es geçemeyeceklerini ve bununla ilgili çalışma yapacakları müjdesini verdi.