HEMŞEHRİMİZ ÇALIŞTI, MUĞLA KAZANDI

  • İŞKUR Muğla İl Müdürü hemşehrimiz İlyas Sarıyerli’nin özverili çalışmasıyla, “Milli İstihdam Seferberliği”nde Türkiye birincisi olan Muğla ödüllendirildi.
  • 2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın himayesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının sevk ve idaresinde yapılan “Milli İstihdam Seferberliği” kapsamında en fazla istihdam yapan illere ödülleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törenle verildi.  Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcıları, Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, çok sayda bakan ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu katıldı.
  • İŞKUR Muğla İl Müdürü Sungurlulu hemşehrimiz İlyas Sarıyerli, işveren başına hedefi ‘artı 1’ olan istihdam seferberliğinde artı 3,5 kişilik ek istihdamla Türkiye birincisi ve 2017 yılında 73 bin 440 kişilik toplam istihdamla, istihdamı en fazla artıran ilk beş il arasına girerek Muğla’yı en başarılı il yaptı. Hemşehrimiz İŞKUR Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen ödül törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve AK Parti MKYK üyesi Bülent Karakuş ve Muğlalı bir grup işadamı ile katıldı.
  • Ödülü Muğla Valisi Esengül Civelek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı.
  • Telefonda görüştüğümüz başarılı bürokratımız Sarıyerli, başarının tesadüf olmadığını, takım çalışması ile mümkün olduğunu söyledi.
  • Çok çalıştıklarını, bir uçtan diğer ucu 400 kilometreyi bulan Muğla’yı karış karış dolaşarak, istihdam teşviklerini işverenlere anlattıklarını ifade eden Sarıyerli, “Sayın Vali, Ak Partili Milletvekilleri, Ak Parti İl Başkanı ve sivil toplum kuruluşları ile Muğla’da iyi bir ekip olduk. 13 ilçede çok sayıda tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yaptık. 2013’de % 45’lik oransal artışla Türkiye birincisi, 2016 yılında da ‘işbaşı eğitim programlarında’ Türkiye 3.’sü olduk. Başarı tesadüf değildir, takım çalışması ile mümkün. Bizde ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılık da azap vardır’ sözüyle hareket ettik” dedi.
  • TOBB Başkanı Rifat Hisacıklıoğlu’nun kendisini tebrik ettiğini belirten Sarıyerli, ayrıca Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından “üstün başarı” belgesi ile ödüllendirildiğini de açıkladı.
  • Diğer yandan, 2018 yılında da istihdam teşviklerinin devam edeceğini vurgulayan Sarıyerli, Sungurlulu işverenlerin teşvikten yararlanmaları için Ocak ayından itibaren İŞKUR Çorum İl Müdürlüğüne müracaat etmelerini istedi. Sarıyerli, kendisinin de yardımcı olabileceğini belirterek, tüm hemşehrilerine selam ve sevgilerini de iletti.