SERTİFİKALI GİRİŞİMCİ OLDULAR

  • Sungurlu Ticaret Borsası’nda KOSGEB ve İŞKUR protokolü kapsamında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 53 kursiyer törenle sertifika aldı.
  • Borsa’nın ürün satış salonun düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
  • Açılış konuşması için kürsüye gelen Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, Ticaret Borsası olarak üreten Türkiye, Çorum ve Sungurlu için çalıştıklarını söyledi. Başta istihdam seferberliği olmak üzere ekonomik kaynakların etkin kullanılması ve Sungurlu’ya yatırımların çekilmesi için birçok girişimlerinin olduğunu ifade eden Başkan Karaçil, “Bunların yanında bugün vereceğimiz olan sertifikalarla 50 bin lira hibe, 100 bin lira 0 faizli kredi olanakları ile yeni işletmelerin açılması noktasında katkı sağlayacağımızı düşünmekteyiz. Sertifikalarını alacak olan, 5. ve 6. kurs mezunlarını tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Bu arkadaşlarımızla birlikte kursiyer sayımız 170 olmuştur” dedi.
  • Kurum olarak mesleki eğitim gruplarını önemsediklerini vurgulayan İŞKUR Çorum İl Müdürü Ali Şahan, “İş başı eğitimi olarak bugüne kadar Çorum genelinde 3 bin 100 katılımcıya 3 ay süreyle eğitimden faydalandırdık. Teşviklerden yararlandılar, bu teşvikler 2018 yılında da devam edecek. Bu girişimcilik kursu sonucunda Sungurlu ilçemize fayda getireceğini umuyor, bu kapsamda yeni iş kuracak arkadaşları kutluyorum” ifadelerini dile getirdi.
  • KOSGEB Kobi Uzmanı Nuran Hatipoğlu da konuşmasında bu sene itibariyle Çorum genelinde toplam 37 eğitim yaptıklarını ve bin kişiye eğitim verdiklerini söyledi.
  • Kaymakam Mitat Gözen, daha önceki kursiyerlerin iş yerlerini ziyaret ettiğini ifade ederek,  “Hepinizin malumu ülkemiz bir istihdam seferberliği yürütüyor. Memleketimiz gerek, milletimizin huzur ve refahını daha yukarılara taşımak, gerekse Türk milletinin dünya milletleri ailesi içerisinde üstlendiği sorumluluk ve misyonu daha ileri noktalara taşımak adına, ekonomisini güçlendirmek durumunda. Milli ekonomimizi güçlendirmek durumundayız. Milli ekonomimizin de temeli özel sektördür. Özel sektörümüz bugünden daha iyi noktalara bizi taşıyacak, lokomotif görevi üstlenecektir. Bu manada girişimcilik kursunda, özel sektörde istihdama omuz verecek” açıklamasında bulundu.
  • Konuşmaların ardından 53 kursiyer sertifikalarını aldı.
  • Sertifika törenine Kaymakam Mitat Gözen, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Tolga Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, oda başkanları ve kamu kurum müdürleri katıldı.