ARTIK PLATİNLE YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİL

  • Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başarılı bir operasyon ile bir kişi daha sağlığına kavuşturuldu.
  • Çorum’da yaşayan 22 yaşındaki Kudret Enes Özdoğan isimli bir genç, 2013 yılında Buharaevler Mahallesi’nde motosiklet kazası geçirdi. Kaza sonucu bacağı kırılan ve platin takılan genç, uzun süre platinle yaşamak zorunda kaldı.
  • Bir süre önce bacağındaki platini aldırmak isteyen gencin bacağındaki platinin kemiğe kaynadığı ve alınmasının güç olduğu ve platinle yaşamaya alışması gerektiği söylendi. Büyük bir üzüntü yaşayan ve adeta dünyası kararan genç Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Teoman Başaran’a muayene olarak durumunu anlattı. Gencin bacağında gerekli tetkikleri yaptıran Op. Dr. Teoman Başaran ve ekibi Kudret Enes Özdoğan’ın bacağından platini başarılı bir operasyonla aldı.
  • Her hangi bir sağlık riski yaşamayan ve sağlığına kavuşan genç, Dr. Teoman Başaran ve ekibine şükranlarını ifade ederek, “Ellerin dert görmesin hocam. Size ve ekibinizden Allah razı olsun” diye duacı olduğunu dile getirdi.