CEYLAN, CHP’YE YÜKLENDİ

  • AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili açıklama yaparak, çıkarılan maddelerden birinin de 15 Temmuz’da darbeye karşı direniş gösteren kahramanlarla ilgili olduğunu belirtti ve “Kimse o günün kahramanlarından hiçbir zaman hesap soramayacak” dedi.
  • Yıldızpark Düğün Salonu’nda düzenlenen Taşeron toplantısında konuşan Milletvekili Ceylan, 2018 yılı bütçe görüşmelerinden geldiklerini belirterek, Türkiye’nin bütçesinin 760 katrilyonluk devası bir bütçesinin olduğunu açıkladı.
  • AK Parti ile geçmiş dönem hükümetleri arasında kıyaslamalar yapan Milletvekili Ceylan, Çorum’a yapılacak yatırımlardan da bahsetti.
  • Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili açıklamalar yapan Ceylan, kararnamede yer alan bir maddeden de bahsederek, “15 Temmuz’da hain terör örgütünün yapmış olduğu darbe girişimini engelleyen kamu görevlisi veya her hangi bir kişinin o gün yaptığı direnişten dolayı hiçbir hukuki, mali ve idare sorumluluğu olmayacak. Kimse size o gün kalkışmayı engellemek için yaptığınız kahramanlığın hesabını kimse sizden soramayacak. Buna itiraz eden ilk ses HDP’den, ikinci ses CHP’den geldi. Bayrağı için, vatanı, milleti için çarpışan vatan evlatlarını kanunen korumamız zorunuza mı gitti?” diye konuştu.
  • Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e veya diğer ülkelere karşı dik duruşu karşısında da bu zihniyetin karşı çıktığını hatırlatan Ceylan, birlik beraberlik çağrısında bulunarak, 15 Temmuz’da sağlanan birlikteliğin devam ettirilmesini istedi.