YAPTIKLARINI, YAPACAKLARINI ANLATTI

 1. Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, 4 yıllık başkanlığı dönemini bugün bir basın toplantısı düzenleyerek değerlendirdi.
 2. Kendinin 4.4.2014 saat 14.00’te Oğuzlar Belediye Başkanlığı’nı devraldığını hatırlatan Orhan Ateş, seçilmeden önce halka vaatlerde bulunduğunu anlatırken, bu vaatlerden neler yaptığı, yapamadığı veya neler yapacağını paylaşmak için toplantıyı düzenlediğini ifade etti.
 3. Göreve başladığında Oğuzlar’da çok ciddi sorunların olduğunu, bunları aşma konusunda ilçe halkının büyük desteğini gördüğünü vurgulayan Ateş, 30 Mart’tan sonra parti rozetini çıkartıp, Oğuzlar’ın belediye başkanı olarak görev yaptığını açıkladı.
 4. Yaptıkları hizmetleri sıralayan Orhan Ateş, araç parkını yenileyerek, cenaze aracı, çöp toplama aracı, vidanjör, greyder, itfaiye ve traktör aldıklarını açıkladı.
 5. Akaryakıt istasyonunu yeniden dizayn ederek, otogaz, motorin ve benzin fiyatlarını düşürdüklerini anlatan Ateş, 60 yıllık su depolarını 720 bin TL harcayarak yenilediklerini, maliyeti çorum Belediyesi tarafından karşılanan tarihi Çarşı Camii’ni çevre düzenlemesini yaptıklarını kaydetti.
 6. Adile, tapu, trafik tescil ve askerlik şubesi gibi resmi işlerin İskilip’ten Çorum’a alındığını hatırlatan Ateş, işçi ve memur sendikalarıyla anlaşmaya varılarak yılların mağduriyetinin giderildiğini ifade etti.
 7. İller Bankasından 200 bin TL hibe boru aldıklarını, Güneş Enerjisi projesinin ihale aşamasına getirdiklerini, ilçe içinde 7 kilometre sıcak asfalt yaptıklarını açıklayan Ateş, çöp tanklarını yenilediklerini, sulama suyu ücretlerini düşürdüklerini ve abonelik ücretini kaldırdıklarını söyledi.
 8. Karayolları genel müdürlüğünden 3 bin 600 metrekare parke ve 3 bin 600 adet bordür taşı aldıklarını, ilçe içinde 30 bin metrekare parke taşı döşediklerini, hayvan pazarını yeniden yaptıklarını anlatan Ateş, ilçeye 2 park ve 3 oyun grubu yaptıklarını, içme suyu hattını yenilediklerini, içme suyu fiyatlarında indirime gittiklerini, cenaze giderlerini kaldırdıklarını, mahallelere tandır yaptıklarını bildirdi.
 9. Hitit Üniversitesi ile protokol yapılarak su ürünleri ve su sporları tesislerinin yapılmasına başlandığını ve bir tekne alındığını söyleyen Ateş, çöp deposunu Laçin’e taşıdıklarını, Belediye yazılım sitesini 60 bin TL ile yenilediklerini anlattı.
 10. Ceviz Festivali yapıldığını, Altınkoz tesislerinin yenilendiğini, Doğalgazın gelmesi için ilgili firmaya taahhütlerin verildiğini, girişimcilik kursu açıldığını dile getiren Ateş, 3 mescit açtıklarını, muhtarlar ve halk ile sürekli istişare yaptıklarını, evde bakım hizmetlerine başladıklarını dile getirdi.
 11. Bazı mahallerin içme suyu ve yaylaların yollarını yaparak sorunlarını giderdiklerini vurgulayan Ateş, 61 maddeden oluşan yaptıkları faaliyetleri anlatırken, yapılacak işlerden de bahsetti.
 12. Sulama suyu projesinin ihale aşamasında olduğunu, Düğün Salonu yapımına başlandığını, Türk Hamamının projesinin hazırlandığını, Gençlik Merkezi’nin proje safhasında olduğunu açıklayan Ateş, Ayşe Hatun Camisinin minare restorasyonunun  ihale aşamasında olduğunu, yeni mahalle yapılan Kızılcapelit Mahallesi’nin 2 kilometrelik yolunun asfaltlanacağını kaydetti.
 13. Yapamadığı projeleri de sıralayan Ateş, Oğuzlar-İskilip arası 14 kilometrelik sahil yolu, Arıtma Tesisi, Asarçay Mahallesi’nin altyapı projesi, Butik otel konusunda da gelişmeleri ve neden yapılamadığını da anlattı.