ATEŞ’TEN ‘EŞİTLİK’ ÖNERİSİ!

  • Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, yerel seçimlerde eşit yarış için belediye başkanlarının da 3-4 aylığına görevlerini bırakmasını önerdi.
  • Ateş, görev süresinin 4 yılını bir basın toplantısı ile değerlendirdi. Anitta Otel’de düzenlenen toplantıda yaptıklarını, yapamadıklarını ve yapacaklarını sıralayan Ateş, bir de öneride bulundu. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve siyasi parti genel başkanlarına seslenen Ateş, “Yerel seçimlerde belediye başkan adayları maalesef eşit şartlarda yarışmıyor. Kamu kurumunda çalışan aday adayları 3-4 ay öncesinden istifa ettiriliyor ve bu sürede maaş alamıyorlar, seçim çalışmalarını ceplerinden karşılıyorlar. Mevcutlar ise aday olmaları halinde belediyenin tüm imkanlarını kullanabiliyor. Ben de bir belediye başkanı olarak bundan muzdaribim. Belediye başkanları da 3-4 ay öncesi yasal izne ayrılsın, seçim çalışmalarını kendi imkanlarıyla yürütsün. Madem eşit şekilde yarışacaksak, herkes kendi imkanlarıyla harcasın, kazansın gelsin. O’da tüy bitmemiş yetimin hakkı var, bunu yapmaya kimsenin hakkı yok. Ben aday olduğumda kesinlikle böyle bir harcama yapmayacağım” açıklamasında bulundu.
  • Önceki dönem başkanın bastırdığı broşür ve el kitaplarından dolayı 21 bin TL ödemek zorunda kaldığını hatırlatan Orhan Ateş, genel seçimlerde icracı bakanların görevden alınarak sivil atama yapıldığı örnek göstererek, belediye başkanlığı için de bir meclis üyesinin göreve getirilerek hizmetlerin aksamasının önüne geçilebileceğini dile getirdi.