ORTAKÖY’DE PEKMEZ ÜRETİLECEK

  • Ortaköy ilçesinde yöresel pekmez üretimi ve markalaşması için başlatılan çalışmalar kapsamında Ortaköy Pekmez Üretim Tesisi törenle açıldı.
  • Açılış törenine Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Ortaköy Kaymakam V. Ömer Tekeş, Belediye Başkanı Taner İspir, daire müdürleri, tesis çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  • Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, Belediye Başkanı Taner İsbir, Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un da birer konuşma yaptığı törende son olarak kürsüne gelen Vali Kılıç, “Göreve başladığım bir sıcak Temmuz ayında yine sizlerle beraberdik. Ben Ortaköy’ün çok şeyi hak ettiğini düşünüyorum. Bugün tarım çok önemli bir alan olup biz Çorum’da sulanmayan tarım arazisi bırakmayacağız. Önce bir olmalıyız beraber olmalıyız iri olmalıyız. Bizler çok çalışıp ülkemizi büyüteceğiz. Bu yıl tüm yollarımız yapıldı. Ulaşılamayan yol bırakmadık. Bundan sonra büyük işleri hep birlikte yapacağız. Yarınlarımız bugünümüzden daha güzel olacak. Bizim devletimizin varlığı tüm dünyaya lazımdır. Çünkü merhametli, insanlığı hakkı öne çıkaran tek devlet bizim devletimizdir. Bugün burada açılışını yapacağımız Pekmez Üretim Tesisinin açılmasında emeği geçen herkesi kutluyor bu tesisin bu güzel ilçemize katkı sağlayacağını halkımızın gelirinin artacağını ümit ediyorum. Bu tesisin ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
  • Diğer yandan açılış töreninden sonra İŞKUR ve halk eğitimin birlikte düzenlediği ve Ortaköy Halk Eğitim Merkezinde pekmez yapma eğitimini tamamlayan 41 kursiyere sertifikaları verildi.