SULUDERE’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ!

 • Cumhuriyet Halk Partisi eski merkez ilçe başkanı Ali Rıza Suludere, 6 Ocak’ta yapılacak il kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
  Suludere’nin parti binasında düzenlediği adaylık açıklamasına CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, İl Başkanı Hasan Suvacı, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, eski il başkanı Gürsel Yıldırım, il başkan adayı Av. Nihat Ahıskalıoğlu, il genel meclis üyeleri, kadın kolları yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.
  5.5 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’nin belli kademelerinde ve merkez ilçe başkanlığı görevlerinde bulunduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Ali Rıza Suludere, bu süre zarfında 6 seçim atlattıklarını hatırlatarak, bu seçimlerdeki tecrübesiyle 2019 seçimlerine hazır olduğu için il başkanlığına aday olduğunu dile getirdi.
  “Gün birlik günüdür” diyen Suludere, 2019 yılının ülkenin ve Çorum’un kaderini doğrudan etkileyeceği bir yıl olacağını vurgularken, “Gerekle partililere, gerekse Çorumlulara daha etkin ve gündemi takip eden değil, gündemi takip edilen, çalışkan bir başkan ve yönetim kurulu taahhüdüyle göreve talibim” diye konuştu.
  Yürüyecekleri yolda Atatürk’ün devrimlerinin kendilerine ışık tutacağını ve 6 okun ilkelerinin yol göstereceğini kaydeden Suludere, “Biz birlikte güçlüyüz, biz varız, birlikte varız. Birlik ve beraberlik için Çorum’un birleştirici gücü olmaya geliyoruz” ifadelerini dile getirdi.

 • Hedeflerinin 2019 genel seçimlerinde partilerini açık ara birinci parti yapmak ve yerel seçimlerde de uyum içinde çalışıp tüm belediyelere kazanmak olduğunu söyleyen Suludere, il kongresini seçim olarak değil, bayrak yarışı olarak gördüğünü vurgularken, kendisi ile birlikte aday olanlara da başarılar diledi.
  CHP Milletvekili Av. Tufan Köse de bütün partililer adına aday olan Ali Rıza Suludere’yi kutladı ve başarılar diledi. 3 adayın çıkmasının Cumhuriyet Halk Partisi’nin gücünün bir kanıtı olduğunu ifade eden Köse, kazanan kim olursa olsun, CHP’yi 2019 seçimlerinde iktidara taşıyacağına inandığını kaydetti.
  Konuşmaların ardından Milletvekili Tufan Köse, İl Başkanı Hasan Suvacı ve Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, il başkan adayı Suludere’yi tebrik ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
 • PARTİLİLER SALONA SIĞMADI
  Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanlığına aday olan Ali Rıza Suludere’nin basın açıklamasına partililerin ilgisi yoğun oldu.
 • 4.5 yıl merkez ilçe başkanlığı yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde 6 Ocak’ta yapılacak olan il kongresinde  il başkan adayı olan Ali Rıza Suludere, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Parti binasındaki toplantıya Milletvekili Av. Tufan Köse, il başkanı Hasan Suvacı, merkez ilçe başkanı İsmail Kalender ile birlikte yüzlerce partili katıldı.
 • Parti binasının tüm odaları ve toplantı salonu hınca hınç dolarken, bazı partililer merdivenlerde, bazıları da binanın dışında kaldı. Tüm partililerle yakından ilgilenen ve katılımlarından dolayı teşekkür eden Ali rıza Suludere, bina dışında kalan partililerle de hatıra fotoğrafı çektirdi.
 • Gösterilen ilgi ve sevgi, 6 Ocak kongresi öncesinde Suludere’ye büyük bir moral ve güç verirken, partililer de yıllardır partilerine verilen hizmeti karşılıksız bırakmamış oldular.